Mesajı Okuyun
Old 04-05-2008, 12:35   #113
Av.Ateş

Alıntı:
Yazan AvTürk
Bunca şehidin bombalama olaylarının hatta iç savaşın olduğu bir dönemde de tutup 10 binlerle miting yapmak akıl karı değil. miting yapılır da kasten provake hareketleri desteklenirse emniyet elbette müdahale edecektir. o yüzden polisi eleştirecekler evvela, her fırsatta barikat kurup polisle çatışan, vatandaşı mağdur eden militanları eleştirsinler.

Bütün haberleri dikkatlice izledim, tartışma programlarında, internet sitelerinde, gazetelerde yer bulan tanıklıkları neredeyse hiçbirini atlamadan okumaya, izlemeye çalıştım. Ancak Sayın AvTürk'ün sözünü ettiği şekilde her fırsatta barikat kurup polisle çatışan grupların varlığını görmedim,okumadım. Kaldı ki çatışma iki taraflı olur. Gördüğüm, okuduğum kadarıyla yasal haklarını kullanmaya çalışan sendikacılar, işçiler ve destekçileri olsa olsa savunma halindeydiler. Zira daha kahvaltılarını dahi etmeden, girmeyi düşündükleri meydana yaklaşamadan yani henüz ortada engelleyici hiçbir faktör yokkken (polis vs.) güvenlik güçleriyle neden çatışmaya başlasınlar ki???