Mesajı Okuyun
Old 18-01-2012, 23:32   #13
jurist27

Varsayılan Beklemedeyim ...

Sn. Meslektaşım
Müdafiisi olduğum şahıs hakkında "Yüce Türk Mahkemesi" Beraat kararı vermişti. Aynı zamanda kararda Beraat eden sanık lehine , hazine aleyhine 1.100 TL maktu vekalet ucreti var idi. Tabii Yüce Savunma Makamı olan sanık avukatı bu maktu vekalet ücretini tahsil için düşmüştü yollara .......
İcra takibi yapacaksn diyenler oldu Yüce Savunma makamına; savcılıktan talep edeceksin diyenler oldu, adliye mütemetliğine başvuracaksın diyenler oldu ... Tabi Sn. meslektaşlarım tamam da sonuca gelin dediğinizi hisseder oldum. Velhasıl icra takibi ile tahsil yoluna gittim ben ( Maliye Hazinesine izafeten...) tabii sonuç 2 aya yakın zaman geçecek ve takibimi sürdürmekteyim. Ne mi oldu ? Maliye Hazinesi dosyayı Adalet Bakanlığı'nın bir birimine göndermiş. Strateji Geliştirme ve iyileştirme .....birimine .
Hani bizlerin de bağlı bulunduğu Sayın, Yüce Adalet Bakanlığı! nın kutsal bir planlaması da VAR İMİŞ ... Velhasıl diyerek devam edeyim . Strateji Geliştirme biriminin ilgili müdürü ile görüştüm. Sn. kamu görevlisi müdürümüz aynen bana "Avukat bey artık yeni düzenleme ile biz gelen dosyalar ile ve yapılan icra takipleri ile ilgilenmiyoruz" ..... Varın gerisini Siz düşünün ..
Sn müdürümüze "eeee dedim; Peki nasıl tahsiil edeceğim ben bu kutsal planlamaya uğrayan vekalet ücretini diye" . Avukat bey kararı alacaksınız (tabii temyiz edilmeden kesinleşen kararı almıştım) onunla birlikte adliyede Savcılık idari bürosunun yolunu tutacaksınız. Oraya bildirdikten sonra bekleyeceksiniz. Hani Yüce Adalet Bakanlığımızın o bahsettiğim kutsal planlaması pardon stratejisi var idi ya.. İşte "ÖDENEK ÇIKTIĞINDA" ancak vekalet ücreti yatar dedi; Henüz vakit bulup Savcılık idari bürosuna bildiremedim.
Hani diyorum TBB ya da Bağlı bulunduğumuz Barolar da bir Strateji Geliştirse bu duruma fena olmayacak