Mesajı Okuyun
Old 27-03-2008, 09:59   #13
turhanser

benim söylediğimden tecrübeli olduğum iddiasını veya rahat kazandığım sonucunu nasıl çıkardığınızı anlamadım doğrusu..
Biraz açarsak bugün cmk listelerine giren avukatlarda herhangi bir ayırım yok.Mesleki yıl sınırından kasıt alt değil üst sınırdır.Yani meslekte belirli bir yılı doldurmuş arkadaşların listelere girmelerinin doğru olmadığını düşünüyorum. Mesele 5 yılı dolduran veya daha fazla yılı dolduran arkadaşların (bu sınır barolar tarafından belirlenmeli tabi ki) cmk listelerine girmeleri önlenirse mesleğe başlayan genç arkadaşların önü açılır, ayrıca listelerdeki yük de azalır demek istemiştim.
Nitekim bizim yaşadığımız bir sorun bu hiç ihtiyacı olmayan (hatta geliri 5-6 avukatın toplamından fazla olan meslektaşlar dahi listede yer alması düşündürücü)Bir çoğu da meslekte 10 yılı aşmış arkadaşlar..Şimdi bunu söyledim diye meslektaşlarım kızmasın bu benim şahsi görüşüm.Ayrıca kendim de meslekte 4. yılımı doldurdum. Yani sınırlama halinde ben de çizgideyim. Üstelik öyle çok kazandığım da söylenemez.Ancak doğru konuşmak gerekir.Sorun bu çözüm ise belli.