Mesajı Okuyun
Old 02-06-2018, 15:44   #1
avukat00

Çözüm ofis açtıktan sonra 1 yıl ara verip yurt dışına dil eğitimi için gitmek istiyorum

Merhaba THS sakinleri size danışmak istediğim bir konu var. Şöyle ki; 1.5 yıl SGK lı olarak iki tane ofiste çalıştım. Çalıştığım ofislerde gördüğüm muamalelerden ve yaşadığım sıkıntılardan sonra artık daha fazla dayanamayıp, hem kendimi geliştirmek hem de hayallerimi gerçekleştirebilmek için ofis açmaya karar verdim. Sanırım çalıştığım ofisler konusunda çok şanssızdım. Daha önceden ofis açmamamın sebebi ise para biriktirip 1 yıllığına yurt dışına gidip ingilizcemi geliştirmekti. Ancak ofis açtıktan sonra yurt dışına 1 yıllığına gidip ingilizcemi akıcı hale getirme hayalimden geri kalmak istemiyorum. Ofis açmak ve yurt dışında 1 yıl dil eğitimi almak çok büyük iki hayalim. Bu hayalleri birlikte gerçekleştirmek istiyorum. Yurt dışı dil eğitimini bir nevi askere gitmeye de benzetebiliriz. Ofis açıp işlerimi yoluna koyduktan ve maddi durumumu ayarladıktan sonra "ofisimi kapatmadan" 1 yıl ara verip yurt dışına gitmemin iş akışında mümkünatını ve yol açacağı sonuçları tecrübeli meslektaşlarıma sormak istiyorum. Böyle bir noktaya gelince dosyalarımı devretmem mi gerekir? Devretmeden izleyebileceğim başka bir yol var mıdır? Yoksa mutsuz bir şekilde başkasının yanında çalışmaya devam etmemi önerirsiniz? Bu gibi durumlar başına gelmiş arkadaşlar nasıl bir yol izledilerse paylaşabilirler mi ?

İyi çalışmalar dilerim.