Mesajı Okuyun
Old 30-09-2007, 23:31   #18
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Merhabalar

Kadın Hakları Çalışma Grubu ve Kahdem projesi ayrı ayrı ve başarılı biçimde yürüyor.Katkı veren herkese teşekkürü borç biliyorum.

Fakat her iki alan bazı bakımlardan farklılık göstermeye başladı.

Bazı üyelerimiz sadece KHÇG da etkinlik gösterir iken bazı üyeler de sadece Kahdem e ilgi gösteriyorlar.

Dahası Kahdemin üstlendiği amaçlar ile KHÇ grubu aynı gündeme sahip olamıyor.

Kahdem daha özelleşmiş bir tutum gereksinimi içinde.

Örneğin bir danışma sorusu geldiğinde ;alan ilkelerine uygun olarak hızlı biçimde yanıtlanması gerekiyor.
Danışan bu sorunun yanıtını muhtemelen büyük bir merak ve ihtiyaç içinde bekliyor olabilir.Kaldı ki bu acil bir durumda yazılmış da olabilir.Danışan şiddet görmüştür ve ne yapacağını öğrenmek istiyor olabilir.Soru sorulduğundan 10 saat sonra yanıtını öğrenmek artık danışanın ihtiyacını da karşılamayabilir.

Belirttiğim ve akla gelebilecek sebeplerle iki alanının faaliyetlerinin ayrılması ve kahdem için hızlı hareket edebilen ve en kısa sürede yanıt vermeyi temin edecek bir mekanizmaya ve ekibe ihtiyaç bulunmaktadır.

Bu nedenle:
1-KHÇ üyelerinin eski üye statüleri aynen devam etmelidir.

2-Kahdem için yeni bir üyelik statüsü oluşturulmalıdır.

3-Kahdem üyeleri hergün alanı ziyaret eden ve soruları yanıtlamaya hazır gönüllülerden oluşmalıdır.

4-Kahdem üyeleri gerekirse çalışma programı hazırlayıp zamansal sorumluluklar üstlenebilmelidir.Bu sorumluluk hafta,gün ve saat olarak da olabilir.Üyeler kendi aralarında bu paylaşımı yapabileceklerdir.

5-Bu işbölümü sonucunda bazı üyelerin daha fazla soruya yanıt verme mecburiyeti de ( en azından bu umudu taşımak istiyorum) ortadan kalkabilir.

Ne dersiniz?