Mesajı Okuyun
Old 09-03-2007, 23:58   #18
mitrha

arkadaşlar derse gitmeden çooook yüksek not alanlara fazla takılmayın bence...haksızlık gibi gelebilir bu durum size ama bu bir tercih meselesidir.ayrıca şöyle bir durumda var yanikula gelmiyorum,sadece sınavdan sınava geliyorum gayettte yüksek notlarım mantığı nereye kadar?üniversite bir kültürdür,insanın unutamayacağı zamanlarını yaşadığı bir dönemdir.bunu evde oturarak nereye kadar anlayabilirsizin o tartışılır..ayrıca hukuk eğitimini sadece notu alırım çalışırım geçerim mantığıyla gördükleri için bu eğitim bu kadar kötü bir hale gelmedimi zaten?eski hukukçularla kendimizi bir karşılaştırdığımız zaman ne kadar nitelikli yetiştiğimiz tartışılır.ben derslere devam etmenin gerekli olduğunu düşünüyorum,ama bu sadece sınavlarım yüksek olsun mantığıyla değil.evet onun da katkısı var ama ben aynı zamanda nitelikli bir hukukcu olarak yetişmek istiyorum..ee ben bunu evde oturarak da yapıyorum diyen varsa buyrun yapın arkadaşlar...
nasıl çalışacağımız konusuna gelince,derslerde mutlaka kendi notunuzu tutmaya çalışın,hiç kimsenin notu kendi notunuzdan iyi değildir.bu notlarınızı kitapla destekleyin ve pratiklere yönelin...yargıtay kararı okumakda özellikle ceza hukuku anlamında size çook sey öğretecektir.herkese başarılar...