Mesajı Okuyun
Old 13-07-2010, 14:54   #48
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Hades
Sayın Nur Deniz,
Görüşlerinize saygı duyuyorum ve katılmadığım zaten belli olduğundan uzun uzun yazıp gereksiz kirlilik yaratmayayım

Diğer yandan yanlış anlaşılmak istemem; "Tıp Fakültesi"ne mesleğinizin devamı demedim; bu şekilde bir iddiada bulunmak komik ve saçma olurdu zaten Sadece -sevdiğiniz- mesleğinizi icra ettiğiniz alana "hukuk fakültesine" nazaran daha yakın sayılabilecek bir alan olduğu için "tıp fakültesi" yazdım

Saygılarımla...

Mesajınıza komik, saçma ya da gereksiz kirlilik gibi bir anlam yüklemedim ben de zaten Sn Hades. Yalnızca sorduğunuz için yanıtladım. Ve Tıp Fakültesi yerine tercih olarak neyi seçeceğimi söyledim.

Ama söylemeden duramayacağım, lütfen kusura bakmayın, sevdiğimiz bir mesleği yapıyor olmak, Hukuku da sevmeyeceğimiz anlamına gelmez.

Bir örnek: Sn Hades mesleğinizi seviyorsunuz, neden hakimlik, savcılık ya da akademik kariyer düşünmediniz? gibi...

Yoksa kendimle de işimle de barışık bir insanım, sadece söylenenleri haksız çıkarmak adına açıköğretime hukuk fakültesine kaydolarak uzun bir maratona zaten girmem.

Kimse endişelenmesin.

Ha! Madem girmeyeceksin neden girmeyi düşünenleri destekliyorsun diye sorabilirsiniz, bu da kişilerin seçimlerinin hayatını etkileyeceğini, eğitiminde herkesin hangi alanda alacağına bir diğer kişinin karışamayacağı yönünden düşüncemden kaynaklanmaktadır.

İyi bir atasözü vardır Anadolu da; Ölüye rahmet gelsin de nereden gelirse gelsin!... diye.

Katılıyorum, insanlar işlerinde etkili güzel, doğru, verimli ve olması gerektiği gibi çalışsında kim nereden mezun olursa olsun. Müvekkiller avukatlarını mezun oldukları okullara üniversitelere göre seçmez, seçmemeli de...

Saygılarımla.