Mesajı Okuyun
Old 05-04-2012, 08:31   #1
Konuk

Varsayılan Feragat ve evrakın kaybı

Merhaba eşim beni üç yıldır aynı bayanla aldatıyor. Ve sırf onunla olabilmek için beni terketti. Boşanma davası açtı. Daha öncede açmıştı. Ancak feragat etmişti. Aradan çok az bir süre geçmesine rağmen tekrar başka bir adliye de dava açmış. Dava dilekçesinde önceki olayları baştan sona yine yazmış. Ve önceki davadan feragat ettiği tarihi de yazmış. Feragat tarihini belirttiği halde ve dava dilekçesindede sunduğu konular feragat tarihinden önce , önceki dava dosyasındaki konular olduğu halde hakim davanın açılmasına karar vermiş. Ben tekrar eşimin aynı iftiraları ile uğraşmak, strese girmek istemiyorum. Hakim feragat tarihini gördüğü ve belirttiği hususların da feragat tarihinden önce olduğunu da gördüğü halde neden davayı açmış olabilir ?
Bir ikinci konu da eşim telefonla boşanmam için beni tehdit ediyor. Konu ile ilgili Polis Merkezine bir hafta önce şikayette bulunmuştum. Bana polis koruması verdiler. Evraklarımı da savcıya göndereceklerini söylediler. Adliyeye gittim evraklarımı sordum gelmedi polis getirmemiştir henüz dediler. Tekrar polise sordum . Polis Biz gönderdik şu tarih ve sayı ile dedi. Tekrar adliyeye sordum. Hayır bize sizin evrakınız gönderilmemiş dediler. Savcı ile görüştüm. Karakoldan bir nüshasını al aile hakimliğine koruma için başvur dedi. Karakol da bizde evrakın yok. Bir nüshasını kaymakamlığa bir nüshasını da savcılığa gönderdik dedi. Ortada bir suç var . ama evrak yok. Bu durum da ne yapmalıyım ? Eşim beni ondan boşanmazsam ölümle tehdit ediyor.