Mesajı Okuyun
Old 19-04-2008, 19:53   #1
lawyemez

Olumlu Neden Deniz Hukukçusu Olmalıyım?

Henüz öğrenci statüsünde olmama rağmen size "meslektaşlarım" diye hitap etmeyi uygun görüyorum....
Değerli meslektaşlarım, bu konuyu açma sebebim, henüz kendisine bir alan belirlememiş ya da belirleme aşamasındaki arkadaşlarımıza, bu seçim aşamasında yardımcı olabilmek, endişe ve meraklarını bir nebze olsun giderebilmektir. Bahsettiğim hukukçu grubundan biri olarak bu başlığa en çok ihtiyacı olanlardan biri de benim. Dolayısıyla bu konu altında bir hukukçunun neden deniz hukuku alanını seçmesi gerektiği, alanın avantaj ve dezavantajları, çalışma koşulları, Türkiye'de deniz hukuku alanında ne kadar ilerlenebileceği ve tüm bunlar için neler yapmamız gerektiği ile ilgili görüş ve önerilerimizin olması, ben ve benim gibi mesleğin henüz başında ve doğru adımları doğru zamanda atması gerektiğine inanan meslektaşlarıma yardımcı olacaktır.
Şimdiden bu konu başlığı altında getirdiğiniz öneriler, paylaştığınız tecrübeler için çok teşekkür ederek, açtığım konunun ilk sorusu ile yazımı bitirmek istiyorum.
Deniz Hukuku Türkiye'de ne kadar gelişmiş bir alandır ve bu alanda ileriye gidebilmek için geçmemiz gereken yollar nelerdir?. Bahsedildiği gibi deniz hukuku maddi açıdan yüksek gelirlere sahip bir alanmıdır? Ve Deniz Hukuku alanını seçmek isteyen meslektaşlara tavsiyeleriniz nelerdir?