Mesajı Okuyun
Old 16-03-2007, 04:54   #9
Cest la vie

Alıntı:
Yazan Ahu
Amerika'da da saatler ayni anda 1 saat geri alindi-onlar da mi Almanya'ya ayak uydurmaya calisiyor?
Ben inanmiyorum buna, butun dunyanin yaptigi bir sey bu. Ayrica kisin sabah evden ciktigimizda da hava karanlik oluyor, mesai bitip eve girerken de hava karanlik oluyor. E, anlamadigim biz gercekten Melih Asik'in dedigi gibi sadece Avrupa'ya ayak uydurmak icin bunu yaptiysak, gunes de bize ayak uydurmak icin mi bunu yapiyor?
Her tasin altina bir sey araya araya kendimizi otomatige bagladik, ilgisiz seylerde bile bir bit yenigi ariyoruz. Maksat muhalefet etmek

Demisim Ekim ayinda.
Bu yil Amerika saatleri gectigimiz cumartesi gunu diger tum ulkelerden once ileriye aldi! Bu erken yaz saati uygulamasina gecisin, 2020 yilina kadar 4.4 milyar dolarlik enerji tasarrufu saglayacagi dusuncesiyle yapildigi aciklandi.

Acikcasi ben yaz saati uygulamasinin tum dunya ulkelerinin es zamanli bir sekilde yaptigini dusunurdum hep. Ekim ayinda yazmis oldugum bu mesajin nedeni de buydu. Sanirim ilk defa bir ulke boyle bir sey yapiyor. Bu erken gecisin bir cok sorun yaratacagi beklenmisti ama gordugum ve yasadigim kadariyla hicbir soruna yol acmadi.

Oyleyse gercekten neden biz de boyle bir karar alip uygulamaya gecirmiyoruz? Gercekten de gunes Turkiye ustunde cok daha guclu ve uzun sure parlarken, biz neden uzun vadeli tasarruf isine girismiyoruz?

Sasirtici... Ilginc...