Mesajı Okuyun
Old 08-08-2012, 09:49   #8
hukukkızı

dersi kitaplardan öğrenebilenler ve öğretim üyelerinden dinleyerek öğrenebilenler olarak ayrıma gitmekten yanayım.
Bazı dersler vardır ki kitabı kaç kere okursanız okuyun mantığını yerleştiremezsiniz,vakit kaybedersiniz oysa 40 dakikalık o derste verilecek ufak bir pratik konuyu beyninize kazıyabilir

Bazı dersleri kitap okuyarak halledebilirsiniz ancak bazen kitaplar yetersiz olabiliyor.Ben kitap okuyarak mezun olanlardan değil derslere aktif olarak katılarak mesleğe atılanlardanım. Dilekçe yazarken sanki tekrar dinliyorum o dersleri. Tabi sayın hocalarımızın etkili ders anlatımlarının ve tecrübelerini paylaşmalarının da çok etkisi var. Okurken farketmediğim hatta zaman zaman şikayet ettiğim o uzun ve blok dersleri arar hale geldim.

Hukuk için devam gerekir mi?Aktif olarak bu mesleği yapmayı düşünüyorsanız; bence evet.Her ders için böyledir demiyorum. ÇAlışırken hukuk okumak ağır gelebilir(tabi üniversiteden üniversiteye ve kapasitenize göre değişir ) Ancak derslere gidip kulak dolgunluğu kazanmanız size gerçekten fayda sağlayacaktır.

Başarılar dilerim.