Mesajı Okuyun
Old 15-03-2012, 23:27   #2
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan selimaksöz
bir gece çocuğum kusmaya başladı. hastaneye gittik yoğun bakıma alındı üç gün yoğun bakımda kaldıktan sonra servise çıkarıldı sürekli bir huzursuzluğu vardı. hep ağlıyordu 25 gün boyunca ağlamalırı devam etti. hertürlü tetkik yapıldı ama bir türlü MR ı çekilmedi biz defalarca söylememize istememize rağmen 1 sene sonrasına gün verdiler bizde dışarda başka bir merkezde çektirebileceğimizi talep ettik onlarda kabul etti. ama maalesef geç kalınmıştı çocuğum beyin hasarı görmüştü. ve şu an %99 engelli oldu. bu çocuklarda dikkat edildiği ilgilenidiği zaman fenilketenüri çocuklarda olduğu gibi beyin hasarı önlenebiliniyor. profesörün ve doktarların ilgiziliğinden olduğunu düşünüyorum. o günden bu güne maddi ve manevi olarak çok zor durumlar geçirdik. dava açabilirmiyim. açarsam hangi konuda veya konularda açabilirim. teşekkür ederim

Sayın Katılımcı; Bir anne olarak başınıza gelenlere çok üzüldüm. Öncelikle bunu bilmenizi isterim.

Dediğiniz üzere bu hastalıkta erken teşhis çok önemlidir. Dikkatli davranılmış ve erken teşhis konulmuş, siz de duyarlı davranarak takiplerine düzenli gitmişsiniz. MR dediğiniz gibi beyin lezyonunun gelişmesi yönünden ayırıcı bir yöntemdir. Sizin de mutlaka daha önce konulmuş teşhisi doktorunuza söylediğinize eminim.

Bu nedenle, yoğun bakımda yatan ve kritik bir hastalığa sahip çocuğun MR için bekletilmesini uygun, yerinde ve vicdani bulmuyorum.

Hukukçu arkadaşlarım da mutlaka dava süresi ile ilgili size süre vereceklerdir. Kişisel düşünceme göre ihmali kanıtlarsanız, sonucun iyi olacağından eminim.

Hastanızın dosyaları her hastanede mevcuttur, bunları kanıt olarak kullanabilirsiniz.

Ancak süreç zordur, bu nedenle mutlaka bir avukattan hukuki destek almanızı önemle rica ederim.

Saygılarımla.