Mesajı Okuyun
Old 30-09-2011, 22:36   #151
av.perihan

Alıntı:
Yazan Av.Kemal Vuraldoğan
Sayın Dikici,
Sizin örneğinizden devam edeyim. Ulan kelimesi buyurduğunuz gibi hakaret ise (ki öyledir) bu kelime kime kullanılırsa o rahatsız olacak ve hiçbir sanat eserinde ulan lafı geçmeyecektir. Halbuki ulan sözünü duymadığımız bir gün yoktur. Gerek sanat özgürlüğü gerek ifade özgürlüğü konusunda lütfen şunu unutmayalım. Herşeyi güllük gülüstanlık, her mesleği dört dörtlük gösterirsek günü idare ederiz ama sonumuz Türkiye gibi olur... Gerçekleri anlatan filmleri yasakladık (Yılmaz Güney vs), ifade özgürlüğünü sınırladık (bakınız AİHM kararları). Evet günü idare ettik. Peki sorunlarımızı çözdük mü? Son söz AİHM'den, "...İfade özgürlüğü demokratik bir toplumun zorunlu temellerinden birini ve toplumun ilerlemesi ve her bireyin öz-güveni için gerekli temel şartlardan birini teşkil etmektedir. 10. Madde'nin 2. paragrafı uyarınca, bu kabul gören veya zararsız veya kayıtsızlık içeren "bilgiler" veya "fikirler" için değil aynı zamanda kırıcı, şok edici veya rahatsız edici olanlar için de geçerlidir. Bunlar, bir "demokratik toplumun" olmazsa olmaz çokseslilik, tolerans ve hoşgörünün gerekleridir..."
Sayın Vuraldoğan,Bana "ulan" diye hitap edecek müvekkili "halk deyimiyle" mahkemelerde süründürürüm ben.Bütün meslektaşlarımda aynen benim gibi yapar.Oysa dizilerdeki avukatlar kendilerine "ulan"diye hitap eden müvekkillerine bunu yapmıyor..Bizim derdimiz neden avukatlar böyle onursuz ve korkak lanse ediliyor dizilerde...Gerçek hayatta müvekkiliniz size ulan dese naparsınız siz...