Mesajı Okuyun
Old 26-12-2012, 03:00   #1
Konuk

Varsayılan Hiv Pozitif Mağduru

Öncelikle emeği geçen herkese kolay gelsin,
yaklaşık 3 sene önce hiv pozitif tanısı aldım,
Güzel cennetim olan türkiyemizin bir iline bağlı küçük bir kasabasında yaşamaktayım,
1 buçuk yıl kadar tahlil ve tetkiklerim için devlet kurumu olan hastanelerde sgk kapsanımda yaptırmaktaydım,
yaşadığım kasabada esnaflık yapmaktaydım ve bağkur primi ödemekteydim,
Bu 1 buçuk senenın devamında işlerım durgun geçmesiyle bağkur primlerim aksamaya başlamıştı,
düzelir umuduyla tahlıllerımden sadece 1 tanesını,
pahalı olduğu için 6 ayda bır özel labratuvarda yaptırmaktaydım, son aldığım 6 ay önce sonucuma göre en fazla yılbaşından sonra ilaç detavisi ve daha detaylı tahlıllerın yapılması lazım,
yine işlerım düzelir umuduyla kredi kullanıp geliştirmek istedım, ama bu yaz dönemide oldukça kötü geçti,
dükkanı devredeyım borçlarımı kapatayım,
olmadı bır iş bulup az çok demem çalışırım en azından sgk olur dedim,
ne alan var ne ilgılenen, malum kış daha da durgun geçer
3 ay dır durumum hakkında başvurmadığım kurum kalmadı,
cumhurbaşkanlığı, sağlık bakanlığı, halk sağlığı kurumu, sgk müdürlü, valilik,millet vekili gıbi bir çok yere,
gerek yazılı , gerek telefonla gerekse gidip yüz yüze görüşme yaptım ve durumu anlattım,
aldığım cevap hep aynı,
bağkur borcunu kapatman lazım; maddı durumum yok,
maliye kapanışı vermen lazım bağkurla ilişiğin kesilsin, genel sağlık sigortasından faydalan ; maliye kapanı verdım dükanı yada malzemelerımı alan satan ilgılenen yok, aylık 1000 tl kredi taksıdım var onu nasıl ödeyeceğim,
artık sen karar ver ,
ya maliye kapanışı bağkurla ilişiği keser genel sağlık sigortasından faydalanır yaşarsın ama borçlarından icralık olursun,
yada devam edersın dükkan işine ölümle mücadele edersin,
sonuçlar bu durumdayken benım ne yapmam lazım,
bu durumda olan bırısı ne yapmalı,
bilmediğim yada başvurmadığım bır kurum var bana doğru yol gosterılmıyor,
yoruldum bunaldım, hivden önce pskolojık kafayıyı bozup ölcem artık,
bana bir yol gösterin lütfen.