Mesajı Okuyun
Old 26-04-2010, 15:53   #92
yusuf2010

Bir İcra Müdürü olarak görüşlerimi sizlerle paylaşmak istedim.
İcra dairelerindeki veya mahkemelerdeki bu tür uygunsuz davranışları hatta beklentileri biraz kişinin karakterinin sağlamlığına, saygınlığına bağlamak gerekiyor yani objektif olmak gerekirse her mesleğin içinde tabiki pislik denecek kadar aşağılık insanlar yok değil her yerde bu var bunu kişisellikten genelliğe yaydığımız zaman ben rahatsız oluyorum. O yüzden kim işini usulüne uygun olarak yapmıyorsa bende gereğinin yapılması taraftarıyım ancak bunu önce uygun bir dille iletmek eğer hala aynı yolda ilerlendiği görülüyorsa hiç tereddütsüz gereğinin yapılması gerekiyor. İcra dairelerinin işi elbetteki çok fazla, ancak bu fazlalık yapılan işi kişiselleştirmekle düşmanca tavırlar sergileyerek şuna ders vereyim mahiyetine dönüşmemeli. Aslında yazacak çok şey var ancak şunu yine özellikle belirteyim. Her meslekte olan ve o mesleğe yakışmayacak hareketlerde ve taleplerde bulunanlar mutlaka temizlenmeli ve pislikten arındırılmalı bu nedenle icra müdürleri olsun yardımcıları olsun, katipleri olsun görevini gereği gibi yapmayan herkes sonucunada katlanır tabi aynı şekilde bu her meslek grubu için geçerli. O yüzden kişisel durumları genele yayarak yorum yaparsak büyük bir camiayı rencide ederiz. Tabi buda kimseye fayda sağlamaz.
Herkese iyi çalışmalar.