Mesajı Okuyun
Old 19-08-2007, 12:42   #364
hukukun-üstünlüğü

herkese merhaba.gazi 150 kişi alıyor taban puanı 345 istanbul 410 kişi alıyor taban puanı 343.istanbul 150 kişi alsaydı tahminimce taban puanı 349 olurdu.hem tüm bunlarıda geçtim öss puanıyla nasıl olurda hukuk fakültesi değerlendirilebiliyor?bu mantığı anlamakta gerçekten güçlük çekiyorum.hukuk fakültesini değerlendirirken öncelikle akademik kadrolarına bilimsel yayına yasa hazırlamada mezunlarının konumuna bakılır.hal böyleyken istanbul hukuk bu ölçütlerde hep en öndedir. yeni tck yı hazırlayan komisyon(izzet özgenç ve adem sözüer başta olmak üzere) istanbul hukuk mezunlarından oluşuyor hem bununlada kalmaz şu ana dek anayasamızda ve tüm kanunlarımızın yapımında istanbul hukuklular etkin olmuştur.tartışılmaz bir gerçek vardır istanbul hukuk Türk hukukuna yön veren fakültedir ve birçok hukuk fakültesinde istanbul hukuk mezunları eğitim vermektedir.hal böyleyken öss mantığıyla hukuk fakültesi değerlendirilmesi yapılması gerçekten tuhaftır.hiçbirşey bilmiyorsak en azından istanbul ve ankara hukukun köklü yapısına saygı duyalım.bu sene hukuk fakültelerini kazanan tüm arkadaşlarıma basarılar dilerim.