Mesajı Okuyun
Old 19-09-2007, 18:48   #17
Av. Murat Salman

Alıntı:
Yazan guLDe
Murat bey veriğiniz bilgiler için çok teşekkürler kaynak problemimi ciddi manada çözdü diyebilirim;izniniz olursa bir soru daha yöneltmek istiyorum kazandıktn snra bu ünvanın mesleğinize katkısı ne yönde oldu? sanırım bu iş için ayrı bir büro acmak gerekiyormuş? şimdiden tesekkürler..
Ben sınavı kazanmama rağmen bir takım formaliteleri yerine getirmediğimden hala marka patent vekili sıfatını taşımıyorum. (Ankaraya gidip bi kaç yere para yatırmak gerekiyor galiba) Sınavdan sonra biraz araştırma yaptım ve çok fazla marka ofisi olduğunu farkettim. Sektörde çok ciddi rekabet var anladığım kadarıyla, o kadar ki vekalet ücretlerini minimize edip sürümden kazanma yoluna gidenler epey fazla. Bu nedenle marka vekilliği yapmayı çok anlamlı bulmadım. Ama geçen iki yıl düşüncelerimi değiştirdi. Çevremdeki insanlara boşboğazlık edip marka patent vekilliği sınavını kazandığımı söyleyince bir çok marka uyuşmazlığı davası gelmeye başladı. Bu durum gösteriyor ki tüm avukatların marka uyuşmazlıklarından doğan davalara bakma hakları olmasına rağmen müvekkiller genellikle bu tür uyuşmazlıkları aynı zamanda marka vekili olan avukatlara götürmeyi tercih ediyorlar. Hatta bir çok avukat meslekdaşımızın marka tescil işlerinin (marka vekilliğinin) zahmetine bu nedenle katlandığını düşünüyorum.