Mesajı Okuyun
Old 05-05-2009, 14:21   #1
adalet103387

Varsayılan Avukatlar Kılık Kıyafet

Avukatlarda Kilik KiyafetAdalet çarkının bir koluda barolar yani malumunuz avukatlardır. Ancak eksik gördüğüm noktalardan biridir ki bu hakimler savcılar cübbelerinin altında kravat gömlek giyerken, saç sakal konusunda kılık kıyafet yönetmeliğine tam anlamıyla uyarken, katiplerde bu 657 sayılı kanun gereğince giyim kuşamımıza çeki düzen verirken, memleketimiz baro avukatları bizlerden daha fazla kılık kıyafetine özen göstermeleri gereklidir. Örnekte hani sinema filmlerinde duruşma salonlarında yabancı filmlerde bir tane takım elbisesiz bir avukatta görmedik ya... Ama işte burası Türkiye olduğundanmıdır nedir.. Bir öneride olacaksa
bana görede şöyleki erkeklerde uzun saç, kirli sakal, yada top sakal yada ne bileyim bayanlarda yada erkeklerde kot pantolonla yada buna benzer şekillerde işlerinin başlarına gelen avukatların ben yaptıkları işlerine önem vermeyen titizlik konusunda olması gerektiği hassasiyeti göstermeyen kişiler olduklarını görüyorum yada böyle gözlemliyorum. Yine malumunuz KİŞİLER GİYİMİYLE KARŞILANIR KONUŞMASIYLADA UĞURLANIR, Barolarda böyle bir yönetmelik böyle bir kural yada kanun çıkarılması aslında bence tüm avukatlar açısından da iyi olacaktır. işlerine verdikleri ciddiyeti gösteren asıl unsurlardan sadece bir tanesi olacaktır belkide... Saygılar....