Mesajı Okuyun
Old 06-05-2007, 21:54   #59
ad-hoc

Alıntı:
Yazan Av.Fırat
Ben genç ve mesleğe yeni başlamış bir avukat olarak tartıştığınız konuya değilde mesleğe kendi bakışımla katılmak istedim.Bir kere bu ülkede nden bu kadar hukuk fakültesi olduğunu ben anlayamıyırum.Neredeyse fen edebiyat fakültelerinin sayısına ulaşılacak.her üniversitede var gibi.bütün bunlar yetmiyormuş gibi bi de vakıf üniversiteleri.bu bence mesleğin kalitesinde ki düşüşün en önemli sebebi.herkesin temel hak ve özgürlükleri gereği okuması istediği bölümü tabiki karşı çıkılamaz ama en azından hukuk fakültesi bu kadar yaygın ve kolay elde edilebilir olmamalı.Ben Marmara mesunuyum ve Sulhi Dönmezer,Feridun yenisey vs gibi hocaların verdiği eğitimi aldım ve bence hukuk fakültesi bu hocaların kalitesi bazında eğitim veren kurumlar bünyesinde olmalı. Sonuç olarak sayımız bence çok fazla...
Sayın Avukat Fırat, adını anmış olduğunuz hocaların vakıf üniversitesine geçip görevlerini o şekilde ifa etmeleri karşısında hala kötü olan vakıf üniversitesi midir, gerçekten çok merak ediyorum. Bakınız bu olgu haksız ve tamamen mesnetsizdir. Bugün bilinen bir gerçek vardır o da vakıf üniversitelerindeki hocaların hemen hemen tamamının devlet üniversitesi kökenli olduğudur. Bir okulun kalitesini ders veren hocaları kadar öğrenci portföyü de belirler ha fakat siz ben Feridun Yenisey'den ders aldım vakıf üniversiteleri kötü derseniz ben de Feridun Yenisey'den vakıf üniversitesinde ders aldım derim. Buna cevabınız ne olcak çok merak ediyorum. Bu kısır tartışmalar bizleri bir yere getirmez. Yazmadan önce cümlelerinizin sıhhatini tekrar gözden geçirmenizi tavsiye eder, bu başlık altında bu konunun tartışılmasından dolayı verdiğim rahatsızlık için diğer üyelerden özür dilerim.