Mesajı Okuyun
Old 11-02-2007, 22:42   #57
Adli Tip

Varsayılan sitem,umut,umutsuzluk,kararsızılık.

Alıntı:
Yazan Av.Orhan

TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ MESLEK KURALLARI
38. .../..

Avukat zamanının ve yeteneklerinin erişemediği bir işi kabul etmez

zamanı yetişmeyen avukat,işi reddetmek yerine,reddetmek zorunda kalacağı işlerden kazanacağı paranın çoookkk küçük bir kısmını bir meslektaşına verir ve "yanında çalıştırır"... meslek kuralı bu şekilde tabiri caizse adeta "kanuna karşı hileyle aşılıyor.
sitem:
bu konuyu açan kişi olarak, "bağlı,bağımlı avukat" isimlerinin oluşmasında naçizane katkılarımın olduğunu düşünüyorum. Ankara Barosundan onca arkadaşımız varken, yapılan toplantıdan haberimizin olmayışına üzüldüm. katılmak isterdim.

Umut:
biz bu tasarı söz konusu değilken, bağlı ve bağımlı çalışan avukatların durumuna dikkat çekmek istedik. meslektaşlarımızın sıkıntılarına yasal zeminde çözüm aransmasını umduk. İTİRAF ediyorum,ben de bizim yaptığımıza tam olarak avukatlık denemeyeceği savına dayandırmıştım düşüncelerimi. şimdi durum geniş bir platformda tartışılıyor.

Umutsuzluk:

ben bağlı ve bağımlı çalışan avukatların serbest avukat gibi çalışabilmesini sağlayacak çözümler hayal etmiştim. mağduriyetin giderilmesini diliyorum,durumun meşrulaştırılmasını değil.

saygılarımla