Mesajı Okuyun
Old 17-01-2007, 19:46   #45
Adli Tip

Karşı karşıya kaldığımız durumun sebebi,bu tasarının hazırlanmasında "ücretli avukatların" söz sahibi olamaması.
Ben de konuyu açarken,şu anki taslaktakilere benzer önerilerde bulunmuştum.(ücretli çalışan avukatlar için ayrı yasal düzenlemeler getirilmesi gibi)Benim bunu soylerken ki amacım ücretli çalışan avukatların,avukatlara tanınan haklardan tam olarak yararlanmasının sağlnmması,meslektaşlarını "meslektaş" gibi göremeyen meslektaşlarımızın denetlenebilmesi idi. TBB'nin tasarısı ise sorunları daha da artırıken,yaşananları legalleştirek bunun sorun olarak dile getirilmesini önlmeye yönelik.
Sayın Işıl YILMAZ'ın teveccühü beni onurlandı. Ben zaten elimden geleni yapmaya gayret ediyorum,fazlasını da yapmaya hazırım. Ama "bağlı çalışan" bir avukat olarak bu mücadelenin hak ettiği mesaiyi ayırabilmekte tereddütlerim var. Kaldı ki,BİZLER AVUKATIZ, öndere,klavuza ihtiyacımız yok,HER AVUKAT LİDERDİR. Şu anda birlikte hareket etmeye ihtiyacımız var.
Ankara, insanların birebir iletişime geçmesine daha çok imkan veren bir şehir. Bence yarın adliyeye gittiğinizde adliye kafetaryasında,ABEM'de bu konunun konuşulmaya başlamasını sağlayabilirsiniz.
Ayırca bu konuda "bence henüz" konsensus yokken THS üyleri olarak hareket edemeyiz.

Saygılarımla,