Mesajı Okuyun
Old 16-01-2007, 17:12   #36
tosunkartal

Merhabalar;

Ben de bundan yaklaşık 3 - 4 ay öncesine kadar bir özel şirkette bordrolu çalışan bir avukattım. Artık kendi bürom var ve çok mutluyum. Hele ki henüz daha işlerimi tam rayına oturtamadığım halde böyle mutluyum ki, işlerim rayına girdiğinde herhalde tadı daha da lezzetli olur diye düşünüyorum.

Şunu özellikle belirtmek isterim ki, bence bağlı da çalışsanız serbestte çalışsanız, kamu kurumu avukatı da olsanız sonuçta avukatlık avukatlıktır ve aynı yapılır. Ama bağlı çalışmanın bazı sorunları var (en azından benim yaşadığım) Bir kere ne olursa olsun hesap vermek zorunda olduğunuz (müvekkil dışında) en az bir -ki sayı bir çok yerde daha da artıyor- insan var. İkincisi her hareketiniz, giriş çıkışınızdan işinizi planlamanıza, dilekçe formatınızdan dilekçenizin içeriğine kadar denetime tabi ve üçüncüsü kaç davaya bakarsanız bakın ya da ne kadarlık davaya bakarsanız bakın işverenin tespit ettiği ücreti almak durumundasınız. Bence bizim meslek açısından bu üç durumda keyif vermeyen durumlardır. Ben onun için çalıştığım şirketten ayrıldım ve şu ana kadar henüz pişmanlık duymadım.

Taaa en başından beri savunduğum düşünce "avukatlık yapacaksan kendi büronda yapmalısın". Ben şimdi bunu uygulayabilme şansını yakaladım ama tekrar söylemek isterim ki; nasıl yaparsanız yapın avukatlık avukatlıktır.

Saygılarımla.