Mesajı Okuyun
Old 05-08-2011, 20:14   #18
Dr.DOGRAMACI

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Kısa kısa birkaç tavsiye:

- Doktorları düşünün; her ölen hastalarının ardından yas mı tutarlar?

tam olarak yas olarak tanımlanamasa da evet, üzülürüz.
her ne kadar bazılarına kurtulmuş gözüyle baksak da, sahibi vazgeçmiş olsa da, yapılabilecek bir şey olmasa da, dışarıdan bakıldığında belli etmemeye çalışsak da sonuçta elimizden yitip giden bir can, yaşanmışlıklar, anılar var ortada.

hepimiz birer insanız ve canlı yaşayan sosyal varlık olmamızdan mütevelli duygularımız var. yurduma has kültürel ve duygusal yapımızdan bahsetmiyorum bile.

Alıntı:
Yazan Av. Engin EKİCİ
"güvenilir avukat" olduğum intibaını verdiğimde (ki bu izlenimi vermek için güvenilir kişi taklidi yapmak yeterli olmaz, öyle olmak gerekir

kaygılarınızı gayet iyi anlıyorum ve hak veriyorum. olması gereken de iş konusunda kaygı duymak, yeri geldiğinde takıntılı (obsesif) olmak. ama tabi bütün bunları yaparken de kendi yaptıklarınızdan emin olmak. siz kendinizden emin olun ki sizin yanınızda olanlar, sizin yardımınıza ihtiyacı bulunanlar da sizden güç alsın manevi destek destek bulsun.
ister hasta olsun ister müvekkil ister sıradan sokaktan bir insan, unutmamak gerekir ki zor durumda herkesin en çok ihtiyacı bulunan güvenebilecekleri, yaslanabilecekleri, manevi destek bulabilecekleri dik duran birisi. o yüzden ne olursa olsun (yanlış da yapmış olsanız) gardınızı düşürmemeniz gerekir ki adına uğraşı verdiğiniz insanların kafalarındaki soru işaretleri daha da büyümesin, umutları daha da tükenmesin.

sonuçta bizler sıcak etten kemikten varlıklarız, soğuk metalden robotlar değil.