Mesajı Okuyun
Old 14-07-2011, 15:43   #4
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan av.yağmur deniz
Merhabalar müvekkillerime karşı fazla sorumluluk duygusu yükleniyor üzerime.Tutuklandıkları zaman aileye karşı işini başaramamış avukat gibi olduğumu hissediyorum.Ya da kaybedilen davalar da.Bu durum da ücrete dahi hak kazanamadığım gibi bir hisse kapılıyorum ve çok panikliyorum,kendimi yetersiz hissediyorum.Oysa çok rahat olmam lazım,müvekkil ne düşünürse düşünsün takmamam lazım.Nasıl bu panik ve suçlu ruh halinden çıkabilirim.Bana destek olursanız sevinirim.Duruşmlara çok rahat girmek işlerimi rahat takip etmek istiyorum.Müvekkillerimin tavırlarına da aldırış etmemek istiyorum.

Kısa kısa birkaç tavsiye:

- Doktorları düşünün; her ölen hastalarının ardından yas mı tutarlar?
- Davalar için sakın ola garanti vermeyin. Biz hukuki yardımı yaparız, kararı mahkeme verir.
- Duruşmalarınıza mutlaka hazırlıklı gidin. Dosyanızda o davada uygulanma olasılığı olan yasa maddeleri, kendi çıkardığınız bir özet, ilgili içtihatlar mutlaka olsun.
- Müvekkillerinizle görüşmelerinizi bir tutanakla tespit edin, karşılıklı imzalayın.
- Ücret sözleşmesi yapın. Mutlaka üstlendiğiniz işi/davayı ve ücret ile ödeme şeklini yazın. Ücretinizi peşin aldığınız davalarda bile sözleşme yapın, bir suretini müvekkilinize verin.
- Boş zamanlarınızı iyi değerlendirin, kendinizi eksik hissettiğiniz konuları araştırın. Örneğin THS neredeyse sonsuz bir kaynak.
- Tecrübenin zamanla kazanıldığından emin olun.

Kolay gelsin.