Mesajı Okuyun
Old 12-01-2011, 09:59   #18
detay82

Sayın Av. Nevra Öksüz,

Alıntı:

Av. Nevra Öksüz,

...THS deneyimlerime dayanarak, bazen çok basit konularda çok leziz tartışmalar yaşanabiliyor değil mi...

Elbetteki ben tartışmalara karşı değilim, zaten önceki mesajlarımda da yazılı. Ben hukuki yardımlara karşıyım. Çözüm ve çözüme yönelik bilgilerin sunulmasına karşıyım. Örneğin bir delilin hukuki olarak tartışılması başkadır, o delille davanın kazanılıp kazanılmayacağını sormak ve bu konuda (tartışma değil bilgi verme) hazır bilgi istemek başkadır.

Alıntı:

Av. Nevra Öksüz,

Ben, şahsen "ücrete tabi olan" hukuki yardımı THS de sorulara yazdığım cevaplar gibi vermiyorum; başka bir ifadeyle THS'ye yazdığım cevaplar, ücrete tabi olan "hukuki yardım"ımdaki gibi değil; olamaz da.

Ben bu görüşünüze katılmamaktayım. Zira, hukuki bir sorunun çözümüne yönelik en ufak bir bilgi dahi ücrete tabi olan bir hukuki yardım niteliğindedir. Aksi görüşün avukatın aldığı eğitime, bilgisine ve emeğine saygısızlık olduğunu düşünmekteyim.

Düşünün bu ayrımı müvekkillerin de yaptığını, deseler ki;

"Sayın avukat, siz şimdi benim hukuki sorunumla ilgili biraz bilgi verdiniz, biraz olayı tahlil ettiniz, bazı yasa maddelerini saydınız üstelik bir de içtihat gösterdiniz ama ben bunu ücrete tabi olan bir hukuki yardım olarak görmüyorum..."

Saygılarımla.