Mesajı Okuyun
Old 10-06-2009, 23:35   #16
zisti

İzmir İcra müdür yardımcıarından biriyim. 37.000 derdest dosyam var. Bu gün itibari ile 2009 yılı esas sayım 13700,bu kadar dosyamız olmasına rağmen 2 yıldır dairenin tek müdür yardıcısıyım 3 tanede katibim var.
Temeli ve alt yapısı olmayan bir uygulamayı hepimizin başına sardılar. Eski sistemde iyi kötü işimizi yapmaya çalışıyorduk,ancak yeni uygulamalarla ne siz, nede biz işin içinden kesinlikle çıkamayacağız bana ortalama günde 500 dosyanın talebi geliyor,satışlar,satışların hazırlanmaları,sıra cetvelleri, paraların paylaştırılmaları gibi işlerin yanında talepleri yetiştirebiliyordum. Bir dosyaya en fazla 2 dakika ayırarak altından kalkıyordum. Bu gün bir trafik haczi ve gayrimenkul sorgusu için tam 17 dakika harcadım. Sistem çalıştığı zaman an az 10 dakika sürer.yani ben günde en fazla 50 dosyanın işini bitirebilirim, peki kalan 450 dosya ne olacak, hesap ortada,bizler boş durmuyoruzki, Bizler Superman değilizki,bu kadroyla bu personelle bu işin altından kalkmamıza imkan yok.
Sizlerin bu durumda işinizi yapmanıza, bundan daha önemlisi bu durumu müvekkilinize açıklayabilmenize imkan yok, Elimdeki bilgisayar 7 yıl önce alınmış bilgisayar,remi ve hızını siz düşünün artık, en yeni bilgisayarımız 5 yıl önce alındı. o hızlı diye takip almakta kullanıyoruz.
Bu sorunlar yazmakla bitmez,Çözümü ise İcra dairelerine yeterli İcra Müdür ve yardımcısı atayarak masa sistemi kurmak, trafik haciz masası, tapu srgu masası,gayrimenkul satış masası,menkul satış masası gibi, ama yeterl personel ve donanımlı bilgisayarlarla birlikte. Benim tek başıma idare etmeye çalıştığım daireye en az 7 tane İcra Müd. Yard. atanması gerekirki bu işin altından kalkılabilsin.
Ama burada iş sizede düşüyor. Tüm bu protokolleri, eldeki personeli, hesaba katmadan,Tüm bunların sorumluluğunu yetkili Bakanlıklar ve kurumlara anlatarak, itiraz hakkınızı kullanmak dururken, direk İcracıların keyfiliği olarak gören bir anlayışa ve anlatışa ne desek bilmemki.
Ben bu tür ifadelere gerçekten üzülüyorum. Ama her ne kadar özveri ile insanüstü güçle çalışsakta günah keçisi olmaktan asla kurtulamıyoruz.
Umarım,çözüm yolunu buluruz.