Mesajı Okuyun
Old 04-06-2009, 16:23   #12
Av.Özlem Ay Bilgin

Sayın Radikal,
Benim ilk yazımda icra dairelerinin keyfi davrandıklarından bahsetmemin nedeni, buradaki icra memurlarının bu protokol ile tanınan ve UYAP'ta icra dairelerine de verilen sorgulama yetkisinden hiç bahsetmemesi, doğrudan sorumluluğu üzerimize atmak istemelerinden kaynaklıdır. Eğer bana bu imkandan bahsedilse, ancak uygulamadaki sorunlardan dolayı ve hak zaiyatını önlemek açısından tapudan doğrudan sorgulama yapmanın daha sağlıklı olacağı izah edilse idi, bunu anlayışla karşılamamam ve yardımcı olmaya çalışmamam mümkün olmazdı zaten. Sanıyorum, ortada bir dialog kopukluğu var.
Biz icra daireleri veya adliye personeli ile çekişme içinde olmak değil, işbirliği içerisinde çalışmak niyetindeyiz. Neticede sürekli aynı ortamlarda bulunuyoruz ve birbirimizi anlamaya ihtiyacımız var.
Üçüncü yazımda, taleplerimi işleme aldırıp, sorunlara tanık olduktan sonra, dikkat ederseniz, icra memurlarına da hak verdiğimi belirtip, sorunun temelde altyapısı yeterince oluşturulmadığından dolayı sistemden kaynaklandığı hususunda vurgu yaptım ve sistemin doğru çalışması konusunda Adalet Bakanlığı'na baskı yapılması gerektiği üzerinde durdum.
Sizin de ifade ettiğiniz gibi oldu bittiye getirilen bu uygulamada aslında sizin kadar biz de mağdur oluyoruz, icra dosyalarında tahsilat yapmanın artık ne denli güçleştiğine sizler de birebir tanık oluyorsunuzdur, şimdi siz de söyler misiniz biz avukatların suçu ne?