Mesajı Okuyun
Old 27-10-2008, 17:50   #7
Tiocfaidh

Alıntı:
Yazan selhan
Sn.Tiocfaidh,ben bu siteyi bir yardımlaşma,dayanışma sitesi olarak biliyordum ama galiba siz daha çok kendi egonuzu tatmin etme amacıyla kullanıyorsunuz. Bu soruyu neden sorduğumu yukarıda açıklamış bulunuyorum.Sadece yanlış anlamadan kaynaklanan bir durumla karşı karşıya kalmıştım.Hepsi bu.Kimseye yardımcı olma gibi bir mecburiyetiniz yok,ancak hiç kimse ile aşağılar şekilde konuşmamalısınız.Yardımcı olmadığınız için teşekkür ederim.Bundan sonra soracağım sorulara da yanıt vermezseniz sevinirim.

Sayın Selhan, lütfen yanlış anlamayın, denizde bir kum tanesi bile olmayan hukuk bilgimle hiç kimsenin aldığı eğitimi veya mesleki yeterliliğini tartışma veya eleştirme haddini görmem kendimde. Lakin "Tenzif etmek" diye bir şey duydum,ancak ne işe yarar ve nasıl yapılır bilmiyorum. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum şeklinde yöneltilen bir soruya verilebilecek en pratik cevap profesyonel bir avukattan yardım alınması veya maddi durumun el vermemesi halinde bulunulan il barosunun ücretsiz adli yardım hizmetlerinden yararlanılması tavsiyesi iken, soruyu soran kişinin hukuk fakültesi mezunu ve avukatlık stajı yapan biri olduğunu öğrenince ister istemez sorguladım sesli düşünerek bazı şeyleri. Sorguladığım hususların şahsınıza yönelik değil genele dair olduğunun altını çizmek isterim. Ülkede hukuk eğitimine ve avukatlık mesleğinin bulunduğu duruma dair beyin jimnastiği yapmak sizce bir tür "ego tatmini" ise sesli şekilde tatmin ettiğim egom nedeniyle şahsınızdan özür dilerim.

Lütfen mesajımı gönderilmemiş farz edin, umarım işinize yarayan cevaplar bulabilirsiniz.

Saygılar