Mesajı Okuyun
Old 05-11-2006, 00:54   #1
ibrahimkovanci

Varsayılan IŞIL(YILMAZ) HANIM gibi yasamak

merhabalar bizler yani insanlar yasamımız boyunca mutlaka bir hukukcuyla tanısırız. çünkü hukuk zaten hayatımızın bir parcasıdır.Tabi bende bu hayatın içinde birçok hukukçuyla avukatla.hakim savcıyla karsılastım.genelde bu tanıdıklarım asıllarında ciddi olmasalar bile ciddiymiş, sert insanlarmış gibi davranan kişilerdi.neyse ths ankara tanısma toplantısına gittiğimde sizin kim bu Isıl Hanım acaba dediğiniz meslektasımızla tanıştım.tanıştım ama bu acaba o muydu diyorum çünkü sitede takip ediyordum öyle can alıcı noktalardan yazıyordu ki bu yazılara bakınca ben karsımda öyle sert bakıslı, asla gülmeyen hayatında kitaplardan baska bişey olmayan birisini bekliyordum. ama toplantıya gidince beni karslayan kişinin adının Işıl Yılmaz olduğunu öğrenince aaa dedim. çünkü Işıl Hanım oturmak yerine ayrı ayrı herkesle ilgilenmeyi tercih ediyor yaptığı aktivitenin amacını yasıyordu(zaten amacı olmadan birşeyle uğrasacgını düşünmüyorum).ve ben yanıldığımı anladım. Işıl Hanımki kendisinden emin sekilde konusuyor ve iyi bir dinleyici de olabiliyor, bu onun gercekten kitapları okudugunu gösteriyor ama asla ben bilirim deyip konuya tabiri caizse balıklama dalmıyor önce konuya hakim olup sonra son vurus yapıyor, aslında sizi uyarırsa sizi asagıladığınızı sanırsınız ama çok gecmeden sizin faydanıza bir uyarı yaptığını anlar minnet beslersiniz,ha birde liderlik ruhu vardr kendisi duymasın ama hertürlü aktivitede onu arkanıza aldınız mı rahatca uyuyabilir, keyif kahvenizi içebilirsiniz ama tek sartla caba sarf edeceksiniz yoksa asla hazırcılığa meydan vermez (hele davanızı kendiniz bile okumadan ondan yardım isterseiniz valla yandınız), ama yeni avukatsan cabalarsan inan sana yardım eder. yaa bu Isıl Hanım anlatmakla bitmez en güzeli tanısmaktr valla belki amiyane bir ifade olacak ama Işıl Hanım istanbul gibidir.yani tanıtımı için ooooo sayfalar yetmez anlayacagınız ben bir günde bu kadarına sahit oldum heralde birkaç hafta olsa siteden atılırım o kadar çoook yazmaktan neyse uzun lafın kısası Işıl Hanım gibi hayatın hakkını vererek çok yönlü yasamak umarım herkese nasip olur çünkü Işıl Hanım olmak ayrıcalıktır.(tabi onu tanımakta ayrıcalıktr,ben tanıstım ama, herkes tanıyamaz haaa...)
burada ki düşüncelerin hepsi sahsi fikrimdir eee nede olsa düşünce özgürlüğü var kimse düşüncelrimden dolayı beni yargılamasın)
saygılarla...