Mesajı Okuyun
Old 07-07-2003, 22:12   #3
A.Turan

Sayın hanım büşra,
Adalek bakanlığınca gönderilen genelgeyi iyi okumadığınızı düşünüyorum. İş takipçiligi ve tavassut uyarısı üzerine bakanlıkça belli aralıklarla genel yazı gönderilir ve her hakim ve savcıya tebliğ edilir. Burada anlatılan olay, hakim ve savcıların tayin ve yetki konusunda iş takibatı ve tavassut girişiminde bulunmamaları konusunda uyarıdır. Bu uyarı objektif açıdan ve ideal kamu düzeni açısından bakıldığında yerindedir. Ancak maalesef Türkiye de her alanda olduğu gibi hakim ve savucıların tayin ve yetkileri konusunda da bu sıkıntı yaşanmaktadır. Bunun önlenmesi mümkündür ancak bu genel yazıyla kesinlikle önlenemez. Bükülemez sistem yaptığnız kurduğunuz ve işletme iradesi gösterdiğiniz takdirde tavassut da kendiliğinden ortadan kalkacaktır.
Bu arada hakim ve savcılara karşı bu sitede dinmez bir hınç sezmekteyim. Bunu anlamakta güçlük çekiyorum. Oysa Avukatlar yalyancımıdır? konusunda açılan forum alanına sitedeki bir çok üye avukat olmasına rağmen üzülerek belirtiyorumki hemen hiç ilgi göstermezken avukatları savunma sadedinde ben yazı yazdım. !!!!!!!!!!!!!