Mesajı Okuyun
Old 18-06-2009, 17:54   #555
yalcin3

Sayın kafalak hocaların çalışmaları bence öğrenciye bir şey katmıyor,ben ünvanlara takılan biri değilim DEÜ İktisat bölümünde mesela 1.sınıflara bir sürü profesör giriyor ancak ders işleme tarzları öyke kötü ki öğrencilerin çoğu bundan şikayetçi.Bir öğretmenin ünvanından veya çalışmalarından çok öğrenciye verip veremedği şeyler önemlidir.Mesela hukuk başlangıcı dersimize giren Sn.Doç.Dr.Muhammet Özekes hocamız mükemmel bir öğretim üyesi.Zaten dersinden tek memnun olduğum kişidir o."Tarafsız olmak bir tek Dokzu Eylül'ü yermek değildir." demişsiniz ancak diğer okulların eğitim sistemini bilmede diğer okulların hukuk fakülteleriyle karşılaştırmamı nasıl beklersiniz?Hukuk fakültemiz elbette sadece DEÜ'de kalabalık değil,benim eleştirdiğim nokta "Neden DEÜ'de kalabalık?" değildir.Hukuk fakültelerinin çoğunda eleştirdiğim bir nokta,kontenjanları bu kadar artırmaları son derece saçma.Antalya Akdeniz ve Eskişehir Anadolu Üniversiteleri'ndeki hukuk fakültelerinin öğrenci sayısını biliyorsanız eğer dediğimi anlayabilirsiniz.Ya da madem öğrenci sayısını artıacaksın altyapıyı sağla öyle artır değil mi?Sınıf sayısı yeterli mi onu düşünsünler.biz de itiş kıkış derslere girmek ya da bazen yer bulamyıp da derse girememek sorunundan kurtulalım.