Mesajı Okuyun
Old 02-03-2007, 15:23   #9
Av.Orhan

Sayın @hulyakaragoz77

Mesaj kutuma baktım ama sizden bir mesaj gelmemiş. Son yazdığınız yazıya istinaden yapabileceklerinizi en başından itibaren anlatıyorum.

- Bilgisayarınızda hata mesajı aldığınızda klavyedeki "prtscn" diye gecer coğunlukla print screen tuşuna basın. - Daha sonra Paint programını calıştırıp.
- Daha sonra Paint programı açık ve aktif halde iken (ctrl+v) tuş kombinasyonuna aynı anda basın.
Kopyaladığınız ekran görüntünüzün paint programına yapışmış olması lazım.
- Programın kesme özelliğini kullanarak sadece hatanın olduğu kısmı kesip yeni bir paint dosyasına yapıştırın. Bu dosyayı jpg olarak herhangi bir isimle kaydedin.

- Daha sonra CTRL+ALT+DEL kombinasyonuna basarak görev yöneticinde calışan tüm programları görünür hale getirirek yukarıda belirttiğim tüm işlemleri tekrarlayın. Böylelikle elimizde jpg uzantılı iki adet dosyamız var. Birisi hata mesajını birisi de bilgisayarınızda çalışan tüm programları gösteriyor.

Daha sonra

www.donanimhaber.com
www.tomshardware.com.tr

sitelerinin forumlarında teknik yardım başlıklı bölümlerin altında yukarıda hazırladığımız resimleri de koyarak sorununuzu anlatın ve sorunun donanımsal olup olup olmadığını öğrenmeye çalışın.
Orada yazacağınız mesaja mutlaka bilgisayarınızın parcalarının özelliklerini belirtmeyi unutmayın.

Oradan alacağınız cevaplara göre eğer sorunun donanımsal olduğu hususunda yeterli bilgi ve belgeye ulaşırsanız yanınıza 2 arkadaşınızı da alarak bilgisayarı servise götürün ve yukarıda belirttiğimiz maddelerde ki gerekçelerle bilgisayaranızın ayıpsız misli ile değiştirilmesini isteyin.

Kabul edilmeyeceğini tahmin ediyoruz, hatta biliyoruz. Bu Durumda Yaşadığınız tüm proplemleri anlatan bir dilekce ile sorunun ne olduğunu da ayrıntılı olarak belirterek Tüketici Hakem Heyetine başvurun.

Ancak bu kadar yardımcı olabiliyorum. Umarım istediğiniz sonuca ulaşırsınız.