Mesajı Okuyun
Old 25-01-2011, 17:26   #35
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan av.kadirpolat
Suat bey, öncelikli olarak yaşınıza ve mesleğinize saygımı belirterek, sanki bana Yargıtay kararı sunmadan bir şeyin olup-olmadığını söyleyemeyecekmişim gibi davranmanızı kabul edemem.

Sizde kalkıp, davayı düşür deyip meslektaşımızı yanlış yönlendiriyorsunuz. Bu hatanızı kabul etmeyerek benim bilgimi sorguluyorsunuz.

Dayanak yargıtay kararı sunuyorum, mahkemelerde verilen kararlar bu şekilde diyorum, hala alakasız bir yargıtay kararından dem vuruyorsunuz.

.

Kadir Bey,

Üslubunuz bir meslektaşa ve THS üyesine yakışmayan bir üsluptur. Mesajınızın başında yaşıma ve mesleğime saygı duyduğunuzu yazdıktan sonra diğer bütün yazdıklarınız saygısızca.

Alıntı:
Sizin soruyu anlamakta zorluk çektiğiniz açık. Onun için, benim sizleri yanlış bilgilendirdiğimi söyleyene kadar öncelikle soruyu iyi okuyup anlayınız.

Meslektaşım sorunda, dava açıldığında (1 yılı doldursun doldurması) çekişmeli açılan bir davanın sonradan anlaşmalı olarak devam edip edemeyeceğini söylüyor.

Ben ilk mesajımda ne yazmışım. Soru sahibinin sorusunu yanıtlamışım.Siz ise ilk mesajınızda forumdaki hiçbir cevabi mesajı okumadan bir fikir öne sürmüşsünüz. İkinci mesajınızda ise,

Alıntı:
Yazan av.kadir polat
SAyın meslektaşım, ben size net bir bilgi veriyorum.Diğer meslektaşlarımın görüşlerini sonradan okuma fırsatı buldum.

Siz dosyanızı müracaata bırakmayın. Anlaşma sağlandığını mahkemeye söyleyin ve evlilik tarihinden (resmi evlilik tarihi) itibaren 1 yıl geçmiş ise anlaşmalı boşanma şeklinde davanıza devam edebilirsiniz.

Bu konuda bilgime güveniyorum. Ve bir çok davamda da bu durumu gerçekleştirdim.

Eğer mahkemeniz hakimi kabul etmez ise -ki edecektir, size ictihat da gönderebilirim.

diyerek, sizden önce yazılmış 8 mesajı okumadan, -net- bilgi verdiğinizi iddia etmişsiniz. Sizden önce mesaj yazanlardan birisi de ben olduğum için, mesajımda yazan bilgilerin -net- olmadığının yazılması hoş değildi. Ben de size, esprili bir şekilde içtihat varsa gönderin dedim. Kendinizden emin olabilirsiniz. Ama gerekçesiz bir mesaj yazıp, -net- bilgi sahibi olduğunuzu söyleyince bizim de kararı merak etmemiz doğaldır.

Yargıtay kararınızı görmeden sizin yazdıklarınızı doğru kabul etmem nasıl mümkün olsun? Sizi tanımıyorum. Boşanma hukukunda çok bilgili olup olmadığınızı bilmiyorum. Ama benim bildiklerime aykırı şey yazdığınızı biliyorum. O nedenle, açıklama istedim.

Alıntı:
Yazan av.kadirpolat
ÖNCE SORUYU ANLAYIN, SONRA SUNDUĞUM YARGITAY KARARINA BAKIN, O DA OLMADI ise BİLEN BİRİNE SORUN.

Benim sunduğum yargıtay kararı, çekişmeli dava her zaman anlaşmalı davaya çevrilebilir; evlilikte 1 yılı doldurmak dava sırasında gerçekleşiyor ise anlaşmalı boşanmaya çevrilebilir, diyor. Diğer meslektaşımın sunduğu yargıtay kararında, 1 yıllık evlilik sürecini doldurmayan davalarda anlaşmalı boşanma olmaz diyor.

Bilmem ifade edebildim mi? Tabiki ifade edemedim. Çünkü kabul etmekte zorlanıyorsunuz.

Ama her ne olursa olup, öncelikli olarak meslektaşınıza saygıda kusur etmeyin.

Bilmediğim konuda yorum yaparken, kesin demem. Ama kesin dediğim şeyi de kesin olarak biliyorumdur.

Üslubunuz burada da kabul edilemez. Bağırarak yazmanız gerekmez. Siz, bu saygısız üslupla beni saygısızlıkla itham mı ediyorsunuz?

Alıntı:
Eğer haklı çıkmam sizi rahatsız ettiyse, o da farklı bir konu

Eğer forum konusunda haklı çıksaydınız zaten size "teşekkür notu" yazmış olurdum. Ancak,üslubunuz; tek bir Yargıtay kararını dayanak yapmanız; Suna Hanım'ın sunduğu kararı yanlış yorumlamanız, nedeniyle hukuki bir konuda sizi muhatap kabul etmiyorum.