Mesajı Okuyun
Old 17-04-2007, 14:51   #54
av.ebru

Alıntı:
Yazan AV.SANEM
Bugün, plkaya yazılan cezanın yönetmelik gereği 7 gün içinde tebliğ işlemine başlanılması gerektiğinden cezaya yapmış olduğum itirazın reddildiğini öğrendim. Gerekçe olarakta aksi kanıtlanamadığından yazılıymış.Henüz tebligat gelmedi. Hüküm kesin hüküm.

Aynı şekilde bana da red geldi sayın meslektaşım, örnek mahkeme kararı bile eklemiştim.Neymiş komisyon kararı varmış,aksini yazılı olarak kanıtlayacakmışım, üstelik müvekkil park edildiği söylenen yerin 30 mt ilerisinde katlı otopark işletiyor ve ben aracın tutanakta belirtilen saatte bu otoparkta mevcut olduğuna ilişkin otopark kaydını da ekledim.Hayatın olağan akışına aykırı bir defa olay, adamın kendine ait otoparkı var, neden gidip park yasağı olan yere park etsin,üstelik 1 sene sonra tebliğ edilmiş ceza.Yani bunu da iptal etmediler ya benim artık hiç ümidim kalmadı,kesin hüküm olması da durumu vahimleştiriyor.Üşenmedim sulh ceza kalemlerini tek tek dolaşarak kabul edilen itirazlara baktım (mübaşiri kafalayarak tabi sadece maddi hatayı ispatlayabiliyorsanız iptal ettirebilirsiniz,yani tutanakta araç kırmızı yazıyor ruhsatta beyaz vs... gibi.