Mesajı Okuyun
Old 04-10-2019, 21:21   #2
Gemici

Alıntı:
Yazan Ilos
Merhaba
Ben türk vatandasiyim arkadasim alman ikimizde bosandik pazartesi alman evlenme dairesinde gerekli olan belgeleri vermek icin randevumuz var
Ben türk oldugum icin evlenme ehliyet belgesi gereklidi hepsini türkiyede getirdim sadece simdi farkettigim evlenme ehliyet belgesinde benim herseyim yazior bosanma tarihim vs vs fakat alman vatandasi olan sevgilimin bosanma tarihi ve eski esinin adi yazmior acaba Sorun cikarmi

Merhaba Sayın Ilos,
Ehefähigkeitszeugnis (evlenme ehliyeti belgesi) 5.9.1980 yılında yapılan bir anlaşmaya göre verilen bir belgedir. Üye devletler dış bir ülkede evlenmek isteyen vatandaşlarına verirler bu belgeyi. Belge vatandaşın evli olmadığını ve evliliğe engel teşkil edebilecek bir durumunun olmadığını bildirir. Belge 6 ay geçerlidir. Aldığınız bu belge ile anlaşmayı imzalamış diğer devletlerde evlenebilirsiniz.

Belgeyi her ülke kendi vatandaşı için verir. Ve Türkiye size bu belgeyi vermiştir. Almanyada evlenmek isteyen Alman vatandaşı Türk makamlarını ilgilendirmez. Türkiyede evlenmek isteyen Alman vatandaşından Türkiye evlenme ehliyeti belgesi ister.

Saygılarımla