Mesajı Okuyun
Old 16-02-2009, 22:04   #33
cemaydın

Utanarak söylüyorum diyorsunuz, yani demekki torpilinizin olması sizin için utanç kaynağı ayrıca bunu kullanacağınızı belirtiyorsunuz.

Bunun hem utanç verici birşey olduğunu belirtiyorsunuz hemde kullanacağınızıda belirtiyorsunuz. Gerçekden utanç verici birşey yapacaksınız yani bunu kendiniz söylüyorsunuz. Dolayısı ile haddimi aşmıyorum siz zaten utanılması gereken birşeyi yapacağınızı kendiniz belirtiyorsunuz, normalde utanılacak birşeyi yapacak bir insanın aslında utanmaz bir insan olması lazım. Bende size utanmadan gidip danışabileceğinizi söylüyorum yani vicdanen rahat olabilirsiniz demek istiyorum. Ayrıca sözlerimi gayet dikkatli seçiyorum Sayın Dayar, bu konu beni ve diğer herkesi ilgilendirir. Siz burda illegal bir şeyler yapmakdan bahsediyorsunuz.

Askerliğimi yapacağım yer konusunda insiyatif kullanma "hakkım" varsa diyorsunuz. Size hemen söyleyeyim böyle bir hakkınız yok - malumunuz hak hukuken korunan menfaattir - ama işte o torpilinz vasıtası ile başkasının gideceği yeri gasp edeceksiniz yani haksız bir biçimde. Elinizdeki koz torpil olmamalı bu bir koz evet ama ne kadar ahlaki ! " Olmasın ister miydim, hayır kesinlikle istemezdim." o zaman sizde torpilinizi kullanmayın, nasıl bir çelişki bu.

Bunu bir hukukçu olarak böyle bir sitede ifade etmiş olmanız bence çok düşündürücü.

Bir kaç somut örnek ekliyorum. Mardinde 349 kısa dönem arkdaşım ile 1 aylık acemilik sonunda kura çekdik, usta birliğine katılmak için. Biz 6 hukukçu ayrı kura çekdik, öğretmenler gibi. Ben çekdiğim kura sonucu tugayda yani merkezde kaldım (yapılacak en rahat yerde askerlik yaptım mardin ili içinde) ama diğer iki meslekdaşım şırnak cizreye gittiler, biri kızıltepe çekdi, biride nusaybin, diğerini hatırlamıyorum aramızda birde savcı vardı. Ama benimle tugayda kalan bir diğer arkadaş torpili sayesinde kuraya bile girmedi, yapılacak en rahat yerde yaptı askerliğini benim gibi ve evet haksız bir şekilde başkasının hakkını yiyerek yaptı bunu, belki o gidecekdi cizreye ama onun yerine başkası gitti. Cizrede askerlik yapmakda o kadar kolay değil diğer yerlere nazaran vurgulamak gerek.

Demek istediğim hakkınıza razı olmak önemli birşey. Birilerinin hakkını gasp ederek onları ezip geçerek birşey olamassınız, pardon ülkemizde olursunuz hemde çokda hürmet görürsünüz. Ama şuna emin olun ki Sayın Oğuzhan Dayar bunun gurur duyulacak ve övünecek bir tarafı yok ve ahlaki değil. Demek istediğimi biriside sizi ezip geçdiğinde daha iyi anlarsınız.