Mesajı Okuyun
Old 16-02-2009, 19:02   #32
oguzhand0

Alıntı:
Yazan Av.AAO
Sana neden yardım edildiğini anlamıyorum....Torpil yaptıracağını bu kadar kızarmayan bir yüzle ifade ediyosun, sonra da öyle mi böyle mi diyosun.
Torpiline sor, o sana en iyisini söylesin...
Bizler torpil yaptırmadık, torpillinin(pilli bebeklerin) askerliğini bilemeyiz.
Alıntı:
Gerçekden "dumur" oldum. Utanarak söylüyorsunuz demek torpil denen şey mevcutmuş sizde, bunu yazdığınız gözümden kaçmış. Utanarak söylüyorsunuz demek !
Ne yani; daha rahat bir askerlik geçirmek baz alındığında idealist olmamı mı öneriyorsunuz? Elimde kullanabileceğim bir koz var; işe yarayacağını da biliyorum, söylemeyeyim mi, ya da Allah'ın bildiğini sizden neden saklayayım. Olmasın ister miydim, hayır kesinlikle istemezdim. İcra dairelerinde dahi işlerin bir sarılık ile döndüğü günümüzde minimum 5, maksimum 12 ayımın geçeceği yer konusunda insiyatif kullanma hakkım varsa bunu kullanmamam mantıksız değil mi?

Sayın Av.AAO neden yüzüm kızarsın açıklar mısınız? Yukarıda belirttiğim hususları tekrarlıyorum. Askerliğimi yapacağım yer konusunda bir insiyatif kullanma hakkım mevcutsa, bu insiyatifi kullanmaktan kaçınmalı mıyım? Cevap yazıp yazmamak konusunda tamamen özgür iradeye sahipsiniz. Ben yalnız bir konuda hukukçuların yardımına ihtiyaç duydum ve hukukçulardan yardım istedim. Eğer etmek istemiyorsanız, torpilli bir asker adayının yardımına cevap vermiyorsanız; saygım sonsuzdur, en doğal hakkınız, gölge etmeyin bakşa ihsan istemem.

Son olarak; evet utanarak söylüyorum. Çünkü ülkemde işler torpille yürüyor. Bunu sizler de ben de gayet iyi ve net bir şekilde biliyoruz. Bir haciz için dahi avantaların havada uçuştuğu sistemde; benim torpilim neden bu kadar incitti, yaraladı, dumura uğrattı, kızdırdı sizleri; yanıtlarsanız çok memnun olacağım.

Alıntı:
Yazan cemaydın
Torpiliniz size yardımcı olur, ona utanmadan danışın.
Ve Sayın cemaydın; emin olun, sizi hiç ilgilendirmez ve bağlamaz benim kime nasıl, ne şekilde ve hangi duygularla danışacağım. Sözlerinize lütfen dikkat edin ve haddini, mesnedini aşan sözler kullanmayın.

Saygılarımla