Mesajı Okuyun
Old 05-11-2012, 16:16   #1
Meral83

Varsayılan Eşe karşı darp raporu, iftira

Sayın Meslektaşlarım;

Müvekkilim eşine karşı boşanma davası açıyor. Eş boşanma dilekçesi tebliğ aldığı gün kendisini darp ediyor ve 20 gün önce müvekkilim tarafından darp edildiği iddiasıyla basit yaralama şeklinde adli tıp raporu alıyor ve müvekkil hakkında şikayetçi oluyor. Müvekkil hakkında ceza davası açılıyor.
Müvekkilimin eşi bunun üzerine beni arıyor ve 30.000TL para istiyor ve bunun karşılığında anlaşmalı boşanacağını ve şikayetinden vazgeçeceğini söylüyor. Ben de kabul etmiyorum. Bunun üzerine müvekkilin eşi kendi cep telefonundan bana mesaj çekiyor ve diyor ki: "Günah benden gitti, kendimi yaraladığım yaraladığım iftirasından epey zarar göreceksin acemi avukat. Adli Tıptan raporum var..." Bu açıkça bu kişinin müvekkilime iftira attığının kanıtıdır. Fakat mahkemenin hakimi, bunun kendisi için bir şey ifade etmediğini, bunun kesin delil olmadığını daha somut deliller sunmam gerektiğini ifade ediyor ve ısrarla CMK 231'i uygulamak istiyor gibi davranıyor, fakat bu durumda da müvekkile karşı tazminat davası açılacak..Ne yapmalıyım, bu cep telefonu mesajı mevcut, ilgili GSM operatöründen mesaj trafiği bilgileri var, bu neden yeterli değil, ben anlamıyorum...Acaba diyorum doğrudan müvekkilin eşi hakkında iftiradan şikayetçi mi olsak..Cevaplarınızı bekliyorum.. Saygılar...