Mesajı Okuyun
Old 19-02-2007, 05:24   #15
Cest la vie

Varsayılan Cansu ve Ahu Maceralari Bolum 1, Kisim 2 :)

Eveet, dun kaldigim yerden devam edebilirim.

-"911'i arayalim!", dedim Cansu'ya. Cansu ilk basta soru dolu gozlerle bakip "ama.." diye cumlesine basladi ki, hemen "baska yapabilecegimiz bir sey var mi!' diyerek onu susturdum. Cok heyecanlanmistim, 911'i arayacaktim! Cocuklugumun dizisinin icine giriyordum, yasasindi!!! :P

Telefonu elime aldim ve numarayi cevirdim. Hemen bir bayan cevap verdi. Ben konusma hazirlamamistim ama yanlis yeri aramis olma ihtimaline karsilik suclu psikolojisine girip hemen aciklama yaptim:
-Merhaba, sey, biz yabanci 2 ogrenciyiz, buraya yeni geldik(yalan:-) ), nereyi arayacagimizi bilmedigimiz icin sizi ariyorum!
-???
-Sey, biz yolda kaldik! Benzinimiz bitti, otobanin girisinde yolun ortasinda takilip kaldik!
-Ok, ben bilgilerinizi alayim. Otobanin hangi girisindesiniz?

NININI NIIIIII!!! Ne de guzel bir soru! Yolu bilsek, nerde oldugumuzu bilsek, zaten aslinda orda olmayacaktik! (Hatirlarsaniz hastane ararken kaybolmus, baska bir hastanenin yoluna cikmistik) Hem, hem ne bicim 911'di bu!!! Kendileri tespit etsinlerdi ya! O dizide magdur 911'i arayip 'help' der bayilirdi, sonra 5 dakika icinde ekipler kadinin bulundugu yeri saptayip yardima kosardi! Yoksa.. Yoksa hersey bir diziden mi ibaretti???

Ben tam 'bilmi..' derken, cok sukur bir araba durdu yanimizda, arabanin surucusu arabadan indi ve 'ne oluyor araba mi bozuldu?' diyerek yanimiza yaklasti. Ben tabii hemen durumu kurtararak telefona 'bi saniye' dedim, cami acip adama, 'burasi hangi giriiis? cabuk, bildirmem gerek!' diye bagirdim. Adam girisi soyledi, ben de aynen telefona aktardim. Sonra kadin ikinci guzel soruyu sordu:
-Arabanin plakasi nedir?
-Honk! Cansuuu...
-Ok, sadece arabanin rengi ve markasini soyleyin.
-Gri, Cansuuuu markasi ne bu arabanin?!

Neyse zor zanaat anlattiktan sonra, kadin 'Ekip birazdan orda olur' diyerek telefonu kapatti.

Biz tabii arabanin icinde, gulmekten gozlerimizde olusan yaslari silip, kendi kendimizle dalga gecmekle mesguluz...

Cok gecmeden bir polis arabasi yaklasti ve durdu. Kadinin 'ekip' sozcugunden ne anlamamiz, ne beklememiz gerektigini bilmiyorduk ama bu kadar cabuk hicbir ekibi beklemiyorduk. :-)) Yoldan gecen bir polisin bizim yolun ortasinda alakasiz durdugumuzu gorup, kurallari ihlal ettigimizi dusunerek durdugunu sandik once ve ben yine hemen suclu psikolojisiyle aciklamaya koyuldum:
-Benzinimiz bitti de, araba hareket etmiyor!
-Benzin bittiyse tabii hareket etmez.

Seklinde kadin beni bir guzel bozdu. Sonra 'ustunuzde para var mi?' diye sordu, olumlu cevabimizdan sonra, 'biriniz benle gelin, benzin istasyonuna gidip geri gelelim' dedi. Cansu onunla gitti, ben tek basima arabada gulmeye devam ettim.

Neyse, telefon etmemizle ekip(!)in gelmesi arasindaki sureden daha uzun bir sure sonra Cansu ile polis memuremiz kanka olmus sekilde geldiler. Kadin da bizim kriz modumuza burunmus, soru soruyor, gulerek aldigi cevaba o da guluyordu.

Neyse bir kucuk bidon benzini doke saca depoya doldurduktan sonra , kadin 'simdi sizi o benzin istasyonuna tekrar goturecegim, beni takip edin, cunku bu benzin size yetmez, yine yolda kalirsiniz' dedi. Oysa biz 2 dolarlik benzinle taa nerden gelmistik ama tamam deyip arabalara bindik. Polis onumuzde milleti durdurarak O donusu yapti. Hala gulmekte olan cansu da yapti ayni donusten. Ama otobanin kenarlik kaldirimina cikarak!!! Hem de polisin gozu onunde! Neyse ki, polis hala guluyordu, biz de gulerek onu takip etmeye devam ettik.

Yolda benim aklima randevuma ne kadar gec kaldigim geldi! Oysa daha yolu bile bilmiyorduk. Hemen bir ampul daha yandi bende: 'bu kankaya soyleyecegim bizi hastaneye de gotursun' :=)))

Benzinciye girdikten sonra biz yine indik, bir gun onceki gunu de hatirlayarak daha dikatli benzin koymaya basladik, bu arada polis de ic tarafa, calisanin yanina girmisti. Neyse benzini aldiktan sonra Cansu bir sey daha almak icin iceriye girdi. Bana sonradan anlattigina gore bizim polis icerdeki calisana bizi cekistiriyor ve karsilikli guluyorlarmis, Cansu iceri girince ikisi de bir anda yuzlerinde bir gulumsemeyle susmuslar.

Neyse, Cansu'nun arkasindan ben de girdim, benim hastane olayini ve yolu bilmedigimizi gayet yuzsuzce soyledim. Nasilsa artik rezil olmustuk, daha fazlasindan zarar gelmezdi. :-)) Kadin bu defa bizi goturmedi ama ayrintili bir sekilde bir kagida hangi giris ve cikislari kullanacagimizi yazdi(yazarak veriyor yalniz-dikkat!) ve biz de hastaneyi bularak o gunku maceramizi komik bir ani haline getirdik...