Mesajı Okuyun
Old 19-11-2012, 11:10   #6
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan sebepsiz zenginleşme
Evet enselendim galiba gözünüzden de bişey kaçmıyor aynı soruyu birden fazla sordum ama kimse cevap vermedi buarada çok dikkatttlisiniz suat bey yani sizce cirantanın çalıntı çeki doldurarak ban verdiğini nasıl ispatlayabilirim yani çok soyut bir iddia değil mi ceza alma ihtimalini geçtim hukuk davası deyip takipsizlik verecek diye düşünüyorum sonuçta çeki kim kaybetmişse o gider suç duyurusunda bulunur değil mi ben son hamilim benden önceki cirantanın çalıntı çeki bana verdiğini doldurduğunu nası ispat edebilirim ki

Cirantanın imzası gerçekse, başka bir anlatımla size ciro eden kişi sabitse, siz şikayetinizi yapın. Bırakın kendisi çekin meşru hamili olduğunu kanıtlasın. Başka bir forumda yazdığım anımsıyorum. Polisin taktiği şu: Bankaya ibraz eden karakola çekilir. Çeki kimden aldığı sorulur, söylediğinde ona ciro eden çağrılır. Bu defa, yeni gelene çeki nasıl ve kimden ele geçirdiği sorulur. Ciro ve mantık silsilesi kimde koparsa, ihale ona kalır. Diğerleri salıverilir. Türk polisi yakalar.