Mesajı Okuyun
Old 20-01-2009, 16:54   #3
FYLOZOF

sayın meslektaşım size, Haksız Tutuklama sebebiyle Açtığım bir davada Sivas Ağır Ceza Mahkemesinin kararının bir kısmını buraya yazıyorum.
kararın bir paragrafı aynen şöyle;
'' Manevi tazminat miktarı tamamen göreceli, kişinin sosyal , çevre, işi, yaşı , yerinde cinsiyeti, ruh hali ve atılı suçun niteliği ile yargılandığı yerin dahi etkili olduğu bir tazminat tipidir. Genç kızın siyasi kadrolar tarafından u sebeplerle yada kaymakam tabir edilen idarecilerin keyfi uygulamaları ile çok rahat suçlanabildiği, SAVCILARIN İŞLERİNİ SAVARAK EYLEMİN NİTELİĞİNİN NE OLDUĞUNU TASVİF ETMEDEN, rapor almaya ve en azından yerel serbest bilirkişiler eliyle basit de olsa bir rapor alıp davayı ona göre açmadığı, YARGIÇLARIN GELEN DAVA DOSYALARINI TENSİPTE OKUMADIĞI NASIL OLSA HESAP SORULMAZ BİLİNCİ İLE TENSİP SONRASI HİÇ BİR ŞEY DEĞİŞMEDİĞİ HALDE, SUÇ VASFININ DEĞİŞME İHTİMALİNİ(!) yazarak KENDİ KARARLARINI YUTTUKLARI BİR ÜLKEDE manevi tazminatı aslında yüksek tutmak ve insan onuru ile dalga geçenlere RUCÜ etmek gerektiği anlaşılmaktadır.''
vs...
Bu karar bana tebliğ edildiğinde, gözlerime inanamadım. Bu kadar cesur ve kendi camiasını cesurca eleştiren hakimlerimiz de varmış dedim. saygılar...