Mesajı Okuyun
Old 21-05-2007, 09:06   #7
avmurat

Değerli meslektaşım.Öncelikle işlerinde başarılar diliyorum.Hakkında icra takibi yapıtığın kooperatifin ne durumda olduğunu bilmiyorum ancak halen faliyette olan yani bina yapımı devam eden bir kooperatifse, büyük ihtimalle konutlar halen kooperatif adına kayıtlı olabilir.Kooperatif nerede işaat yapıyorsa oradaki tapu sicil müdürlüğüne yazmanda fayda var.İkincisi yine kooperatifin faal olduğunu kabul edersek hala aidat topluyordur.Üyelerin aidatlarını hangi bankaya yatırdığını öğrenebilirsen bu şubedeki hesaplarını haczettirebilirsin.Bütün bu bilgilerden yoksunsan ben de encelikle menkul haczi için kooperatif merkezine gitmeni tavsiye ederim.Burada haczedilecek menkul genelde bulunmuyor ama bu bilgilere ulaşman için bir başlangıç olur.Birmeslektaşımız İİK 337 gereği şikayette bulun demiş ancak kooperatiflerin mal beyanında bulunması gerekmediğine dair Yargıtay kararları var.Fakat bu sistem artık değiştiği için mal beyanı kararlarında itiraz mercii artık Ağır Ceza Mahkemeleri olup, her Ağır Ceza Mahkemesi farklı görüşte olabilir.Yine de mal beyanında bulunmamışsa şikayetçi olabilirsin ancak beraat edebileceği ihtimalini hatırında tutman gerekiyor.İyi çalışmalar dilerim.