Mesajı Okuyun
Old 12-09-2006, 22:57   #10
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Sayın seyitsönmez,

İlk mesajınızda diyorsunuz ki; "Eşinin maillerini kaydetmiş."

İkinci mesajınızda diyorsunuz ki; "eşin mailleri inceleneceğine göre, onunla yazışmış olan herkes, ya da "Aldatılma olayındaki 3.kişi."

Davacı olacak eş, diğer eşin e-maillerini nasıl kaydetmiş ve nereye kaydetmişse, delil davacının elinde bulunuyor demektir. Kayıt, müşterek kullanılan bilgisayardan sağlanmış ve orada saklanmışsa, davalı olacak eş, ben bu e-mail adresini tanımıyorum, kabul etmiyorum, bilgisayar müşterek kullanımımızdadır, benim bilgilerimi kullanmak suretiyle bir e-mail hesabı oluşturup , aleyhime kazanması mümkün bir boşanma davası ikame etmek için kendisi hazırlamıştır, komplodur, derse; ne diyeceksiniz?

Eğer bilgisayar müşterek kullanıma tahsis edilmemişse,veya bilgisayar sahibi resmen davalı eş ise, bahsi geçen e-mailler (aynı bilgisayara?) kaydedilmiş ve davalı eş bilgisayar üzerinde kalıcı veri kaybını sağlayacak teknik bilgiden yoksun ise, yine adı geçen e-mail hesabından yapılan sair yazışmalar ve kullanıcı adresleri sayesinde o hesabın davalı eşe aidiyeti kuşkuya yer bırakmayacak sağlamlıkta ise, elbette zinaya delil niteliği taşıyacaktır.

Bilgisayarı muhafaza eder (ileride bilirkişi incelemessine esas olmak üzere), anılan e-mailleri disket veya cd ortamına nakleder, dava dilekçenizle birlikte
Mahkemeye sunarsınız.

Aldatmanın tarafı olan 3.şahsın özel hayatına girilmesi diye bir sakınca sözkonusu olmaz, zira zaten davalı eş ile 3.kişi özel ilişki içerisinde.

Saygılarımla