Mesajı Okuyun
Old 26-06-2023, 00:26   #1
Av. Kübra Y.

Varsayılan Bir sulh hukuk aynı konuda diğer Sulh hukuk mahkemesi kesin kararının aksine karar verebilir mi

Merhabalar,
İhtyaç nedeniyle tahliye davası açtım ama müvekkil ile kraci arasındaki kira sözleşmesinin sadece ilk sayfası imzalı diğer sayfalar imzasız ve ilk sayfada süre kısmına çizgi çekilmiş, ikinci sayfada ise 1 yıllık olduğu ve 15 gün önceden fesih edilmediği takdirde otomatik uzayacağı yazıyordu, kiracı ile konuşmaları ile genel olduğu üzere 1 yıllık şeklinde, bunu da ifade ederek belirsiz olur diye düşünmüştüm, ve yine de tbk md. 350ye göre 1 ay içinde ihtar çekmeye güvenerek gerek belrli gerek belirsiz bakımından süre problemi olmaz diye düşünmüştüm, mahkeme ise sözleşmeyi belirli kabul edip, sözleşmede yer alan 15 gün şartı sağlanmadığı için ihtarı süresinde kabul etmedi ve sonraki 1 yıllık dönemde açılabileceği gerekçesiyle reddetti, şimdi yeniden ihtar gönderdim ve yeni dönem süresi gelecek ayda dava açmayı düşünüyorum, stinafa gitmeyi düşünmüyorum. Burada da temsl kaygım başka bir sulh hukuk mahkemesinin her ne kadar kesin mahkeme kararı olsa da bu sefer de imzasız olduğu için belirsiz sözleşme kabul edip yine süreden reddetme ihtimali var mı sizce? Teşekkür ederim