Mesajı Okuyun
Old 27-02-2002, 18:23   #1
murat

Varsayılan Tazminatımı İstiyorum

ben istanbul üniversitesi işletme fakültesi3. sınıf öğrencisiyim.mayıs ayının yaklaşık 15'ine kadar yaklaşık 11 aydır bir büyük markette satış elemanı olarak çalışıyordum.Fakat mayıs onbeşde ibraname imzaladım ve işten kriz nedeni ile çıkarıldım.alacağım para yarım maaş ile birlikte 280 miyon lira. haziran ayının 13 ünde paralarımızın yattığını öğrendim ve hesabıma baktığımda 40 milyon 13 günlük para olarak yatmış.merkeze gittiğimde bana 10 veya 20 gün sonra belki yatırma olasıklarının olduğunu söylediler. bende arkadaşlarda aldığım duyum üzerine yasal yollara başvuracağımı söyledim. onlarada aynen bana 1 sene sürünürsün dediler. acaba 1 ay içerisinde tazminat ödemeyen bu şirkete karşı ben ne yapabilirim.bilginiz olması açısından işe giriş ve çıkış tarihlerimle bazı bilgilerimi yazıyorum
27/06/2000 giriş 15/05/2001 çıkış tarihi
maaşım aylık yaklasık 105 ila 110 milyo arası değişiyor
ben bir hukuk devletinde yaşıyorum ve hakkım ne olursa bu benim emeğim hakkımı sonuna kadar aramak istiyorum.bu parayada çık ihtiyacım var çünkü ben bir öğrenciyim..bu konuda bana yardımcı ve yol gösterici olursanız çok sevinirim...
19-06-2001 12:12:28