Mesajı Okuyun
Old 06-04-2009, 16:34   #14
Av.Mustafabey

Sayın meslektaşlarım bahsettiğiniz program satıcıları bana da geldiler.Mersin merkezli bir şirket,galiba hepimiz aynı programdan bahsediyoruz.Programı tanıtmak için bilgisayarıma kurdu ve bir kaç örnek arama yaptı.Arkadaşlar program gerçekten çalışıyor ve sorgulama yapılan şahısların T.C kimlik numaraları dahil bütün kişisel bilgilerine ulaşılabiliyor.İşin ilginç tarafı bizleri ziyarete gelip demo programlarını kuran firmalar bu programları 1 hafta ile 10 gün arasında bilgisayarımızda kullanmamıza izin veriyorlar.Bahsettiğimiz firma tanıtımı yapıp hemen bilgisayardan programı kaldırıyor.Bu bende şüphe uyandırdı ve sordum.Bilgilerinizin kaynağı nedir?Bu kişisel bilgilere nasıl ulaşıyorsunuz diye.Bana verdiği cevap çok ilginçti.Yüksek Seçim Kurulu'nun Türkiye'deki muhtarlıklarda askıya çıkarılan seçmen bilgilerinin tamamını veri haline getirip programa dahil etmişler.Bu da yetmezmiş gibi 6 ayda bir de güncelleme yapıyorlarmış.Böyle mantıksız bir cevap alınca satıcıyı yolcu edip biz sizi arayacağız dedim.