Mesajı Okuyun
Old 26-08-2009, 23:31   #1
avukatlutfi

Varsayılan Örnek Vasİ Tayİn DİlekÇesİ Ekledİm

Meslekdaşların sürekli aradıkları, vasi tayin dilekçesini ekledim. Dilerim işlerine yarar.

...............
SULH HUKUK MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİNE
İSTANBUL
VASİ TAYİNİ İSTEYEN : FETHİYE YENİ TC: ..............................
.................................................. ........................................
VEKİLİ : A.V. LÜTFİ AYDIN TC: .....................Mah.
.................................................. ...............................................

DAVALI : Hasımsız
KONU : İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Has. Özürlü Sağlık Kurulu Raporu gereğince sakat olan Bedriye ..........'e vasi tayini isteminden ibarettir.
AÇIKLAMALAR : 1) Müvekkilimin ablası olan Bedriye ........ İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesince özürlü sağlık kurulu raporu ile özürlü olduğu tespit edilmiştir.
2) Müvekkilimin annesi Ayşe ............ vefaat etmiş ,
müvekkilimin kızkardeşi olan Bedriye ..... annesinin ölümü dolayısı ile kendisine yetim aylığı bağlanmıştır. Kardeşim sakat olaması nedeni ile zaruri ihtiyaclarını tek başına gidermesi mümkün olmadığından iş bu davanın açılması zorunlu hale gelmiştir.
HUKUKİ SEBEBLER : M.K ilgili hükümleri , sair mevzuat
İSPAT NEDENLERİ : İstanbul Üniversitesi Tıp fakültesi Hastanesi Özürlü Sağlık Kurulu Raporu ve tanık beyanları
NETİCE ve TALEP : Yukarıda kısaca izah ettiğimiz nedenlerle sağlık kurulu raporu ile özürlü olduğu tespit edilen Bedriye .... adına tasarrufları yapabilmesi için kız kardeşi müvekkilim Fethiye .....'yi vasi olarak tayin edilmesini saygı ile bivekala arz ve talep ederim.
EKİ : Sağlık Kurulu Raporu ve Kimlik fotokopisi

. .. /08/ 2009
DAVACI VEKİLİ
AVUKAT LÜTFİ AYDIN