Mesajı Okuyun
Old 11-05-2012, 12:11   #16
hciyiltepe

Varsayılan ?

Değerli avukat meslektaşlarımdan serzenişlerini Sedat Bey üzerinden yapmamalarını istiyorum... Zira 11 yılı aşkın bir süredir icra hukuku alanında çalışan bir avukat olarak icra dairelerinde ki sıkıntıları en iyi bilenlerden birisiyim.

Özetle şu söylenebilir:
İcra dairelerinde işini iyi yapan araştıran müdür arkadaşlarımızla zaten hiçbir sorun yaşanmamaktadır. (konu bağlamında dosya kaybolması bu dairelerde sorun olmaz. mutlaka bir çözüm bulunur)
Bu şekilde çalışan müdür arkadaşların dairelerinde sorun çıktığını da hiç görmedim.

sıkıntı işini bilmeyip, ben bilirim havasında olan müdürlerden çıkmaktadır.

Ancak şu da unutulmamalıdır ki aynı tavır ve nezaketsizlik bazı avukat arkadaşlarda da bulunmaktadır. bilmediği bir icra hukuku konusunda gereksiz yere direten, usulsüz talep te bulunan meslektaşlarda vardır.

Yani sorun insanın çalışma ahlakı, makam/statü ve unvanını kaldırıp kaldıramadığı ile ilgilidir.

Sedat Bey gibi işini seven, araştıran, çözüm üreten arkadaşlara ise elbette ki teşekkür etmek gerekir.

İzmirde olmama rağmen Düzceye gelirsem Sedat Beyi ziyaret edip tanımakta ister, selamlarımı gönderirim.