Mesajı Okuyun
Old 11-05-2012, 09:50   #11
SEDAT BAYSAL

"Bir dokun, bin ah işit" deyimi tam da burada yerini buldu. Değerli avukatlarımız icra müdürlerinden ziyadesi ile şikayetçi anladığım kadarı ile. Yazılanlara baktığımda haksız da sayılmazlar.(Sayın avrasyanın kahya aramasını bir kenara bırakıyorum.) Evet dediğim gibi avukatlar bu hususlarda haksız değiller. Ancak iğne-çuvaldız misali hırsızın hiç mi suçu yok. Fiziki ortamlar, personel sayısı, iş yoğunluğu vs.yasal olarak bunların hiç birisi tabiki mazeret olarak görülemez, ancak realite olduğunun kabulü de gerekir. Burada sayın Ergin'e bir noktada sonuna kadar katılıyorum. O da yerinde bulunamayan bir dosya olması halinde yasal olarak sorumlu olan icra dairesi çalışanlarının en azından dosyayı arama noktasında daha gayretli ve sorumlu davranmaları gerektiğidir. Ancak kimin girip çıktığı belli olmayan bir başka resmi kurum olduğunu da zannetmiyorum. Böylesi bir çalışma ortamında her zaman söylediğim bir sözü burada da yazmak isterim "Değil dosya dairenin yarısını götürseler fark edemeyiz" evet bizler İcra Müdürleri olarak olarak bu şartlar altında çalışmak zorundayız. Bir çoğumuz Hukuk mezunu değil, bir çoğumuz hukuku yeterince yorumlayarak uygulayamıyoruz bunlar doğru, ancak bunu yapabilecek kapasite ve bilgi birikime sahip olanların bunu uygulama imkanı varmıdır? Dosya veya evrak kayıp olmasın diyerek banko uyguluyoruz. Herkesten önce avukatlar şikayetçi oluyor, çünkü sadece dosya incelemek için bile o dosyayı hemen çıkartacak bir memur olmadığından uzun süre beklemek zorunda kalıyorlar. Bence bunların da gözönünde tutularak bazı şeylerin yazılması gerekir. Çok acımasız şekilde İcra Müdürlerinin yerden yere vurulması adaleti temsil eden avukatlara pek de yakışmıyor gibi
Düzce 3.İcra Müdürü