Mesajı Okuyun
Old 22-03-2007, 21:38   #4
calikusu_kamuran

Acil

Alıntı:
Yazan Av.Sevim Zorlu
Açtığımız kira tespit davası neticelendi Ancak ilamı icraya koyduğumuzda tebligat şahıs öldüğü için iade edildi.Görülmekte olan derdest diğer bir davada karşı tarafın avukatının verdiği veraset ilamından şahsın icra takibi yapılmadan öldüğünü gördük.İcra müdürü bu takibin artık hükümsüz olduğunu takip açıldıktan sonra ölseydi.Mirasçılarına karşı devam edebileceğimizi ancak bu durumda yeniden takip yapmamız gerektiğini söyledi Şimdi ne yapmam gerekiyor.Şimdiden teşekkür ediyorum

Üstadım, olayı öyle bir karıştırmışsınız ki, sanırım çok acil yazdınız. Olayları ayrı ayrı ele alsak, sanki benzetme dava ile halihazır davanız karışmış.

Ama ben anladığım kadarıyla kendi görüşümü yansıtayım;
Kira tesbit davanız bitmiş ve ilamınız elinizde ama bu alacağa hükmedilen bir ilam değil ki, yani bununla ilamların icrasına yönelik takip yapılır mı? Bu konuda beni de aydınlatırsanız sevinirim.

Neyse ben ilamsız takip yaptığınızı düşünüyorum, kişiliği olamayan bir ölüye karşı takip yapamayacağınıza göre, takibi TEREKEYE KARŞI VEYA MİRASÇILARA KARŞI OLARAK iki alternatifle yeni bir takip olarak başlatmalısınız. Terekeye karşı açsanız bile mirasçıları tek tek göstermek zorundasınız ve her birine tebligat yapmalısınız. Uygun olanın ne olduğuna Siz karar vermelisiniz, terekenin değerini göz önünde bulundurmakta yarar vardır.
Benim diyeceklerim bu kadar, ÜSTADLARI BEKLEMEKTE YARAR VARDIR.

SAYGILARIMLA